Tarım Teşvik Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

88
44. Babaeski Tarım Festivali çerçevesinde düzenlenen Tarım Teşvik Yarışması’nda derece giren çiftçilere ödülleri festivalin birinci günü olan 7 Ağustos 2014 Perşembe günü verildi. 
HABER MERKEZİ
44. Babaeski Tarım Festivali çerçevesinde düzenlenen Tarım Teşvik Yarışması’nda derece giren çiftçilere ödülleri festivalin birinci günü olan 7 Ağustos 2014 Perşembe günü verildi. 
Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenin ardından protokol, ödül törenine katıldı. Babaeski İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Üzeyir Güngör’ün sunumunda düzenlenen törende, dereceye giren çiftçilere ödüllerini Babaeski İlçe Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Milli Eğitim Eski Bakanı Prof. Dr. Necdet Tekin, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Çağlayan, İl Genel Meclis Babaeski Üyesi Sibel Çınar, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, Kırklareli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dermenci verdiler. Dereceye giren yarışmacılar ve yarışma dalları şu şekilde oluştu;
Buğday dalında birinci Karacaoğlan Köyü’nden Tuncay Serya, ikinci Osmaniye Köyü’nden Fikret Kayalı, üçüncü Ertuğrul Köyü’nden Yakup Durcan oldular.
Ayçiçeği dalında birinci Minnetler Köyü’nden Celal Fıçıcı, ikinci Çiğdemli Köyü’nden Mesut Koç, üçüncü Kuzuçardağı Köyü’nden Nazmi Köseoğulları oldular.
Sarımsak dalında birinci Minnetler Köyü’nden Kadriye Kaplan, ikinci Osmaniye Köyü’den Hüseyin Kayalı, üçüncü Taşköprü Köyü’nden Erkan Hasip oldular.
Şeker Pancarı dalında birinci Düğüncülü Köyü’nden Tamay Özer, ikinci Katranca Köyü’nden Yücel Selçuk, üçüncü Düğüncülü Köyü’nden Mülayim Güler oldular.
Meyvecilik dalında birinci Yenimahalle Köyü’nden Oya Gönen, ikinci Yenimahalle Köyü’nden Mustafa Paydak, üçüncü Ağayeri Köyü’nden Mehmet Kara oldular.
Sebze dalında birinci Oruçlu Köyü’nden Elman Kocakurt, ikinci Babaeski Merkez’den Şinasi Kutal, üçüncü Babaeski Merkez’den Kemal Leylek oldular.
Karpuz dalında birinci Büyük Mandıra Beldesi’nden Hayati Kula, ikinci Büyük Mandıra Beldesi’nden Recep Bilek, üçüncü Büyük Mandıra Beldesi’nden Şeref Sakallı oldular.
Süt hayvanı dalında birinci Karacaoğlan Köyü’nden Ali Kısık, ikinci Sinanlı Köyü’nden Tamer Er, üçüncü Karacaoğlan Köyü’nden Ridvan Özkan oldular.
Besi hayvanı dalında birinci Hazinedar Köyü’nden Zafer Ayten, ikinci Büyük Mandıra Beldesi’nden Göksel Seymen, üçüncü Hazinedar Köyü’nden Şaban Barılas oldular.
Dereceye giren çiftçilere ödül veren kişi ve kuruluşlar ise şöyle açıklandı; Babaeski Belediye Başkanlığı birincilere 400 tl, ikincilere 350 tl, üçüncülere 300 tl, olmak üzere toplam 9 bin 450 tl;
Babaeski Ziraat Odası Başkanlığı 27 çiftçiye toplam 3 bin 689 tl’lik hediye;
Sebahattin Öner(Önerler A.Ş) 54 adet 2,5 lt’lik coca cola;
Tümay Gıda Pazarlama ve Dağıtım toplam 30 paket meşrubat;
Pancar Ekicileri Kooperatifi 1 adet yem kırma makinesi ve 1 ton melaslı küspe toplam bin 552 tl;
Erhan Çölgeçen(Çölgeçen Süt San. ve Tic. Ltd. Şti.) 27 adet 1 kg.’lık peynir;
Sinanlı Un Sanayi A.Ş. 30 adet 5 kg’lık un;
TK Rumeli Yem Sanayi Ltd. Şti. 2 ton süt yemi ve 2 ton besi yemi;
Okan Deniz Un ve Gıda San. Tic. A.Ş. Büyükmandıra 27 adet 10 kg.’lık un;
Abdurrahman Erkan (Çimen Fidancılık) 6 üreticiye 360 tl değerinde 2 kg’lık yaprak gübresi;
Ender Onat (Onat Ticaret) 21 üreticiye 615 tl değerinde yabancı ot ilacı ve yaprak gübresi;
Sedat Yılmaz (Yılmazlar Tarım) 7 çiftçiye 50 kg üre gübresi ve 2 çiftçiye 50 kg pancar küspesi;
Delta Tarım 8 çiftçiye 800 tl değerinde 100 kg 20.20.0 gübresi;
C.T.O Ekin Tarım Ürünleri Ltd. Şti. Ozan Kuşku 27 üreticiye bin 350 tl değerinde 50 tl’lik yaprak gübresi.
Ödül töreninin ardından protokol, festivalin açılışını yapmak üzere Belediye Bandosu eşliğinde Gündüz Onat Festival Alanı’na yürüdü. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here