“Tarım Sigortası yaptırın, mağdur olmayın”

8
* Kırklareli Tarım İl Müdür Vekili Mehmet Özcan, Buğday’dan istediği verimi alamayan çiftçilerin Ayçiçeği ürünlerini Tarım Sigortası yaptırmasının kendi yararlarına olacağını söyledi.


HABER MERKEZİ
Mevsim normallerinin üzerinde yağış olan Kırklareli’de çiftçiler Buğdaylarını zamanında biçemediklerinden dolayı bu yılı zararla kapadılar. Buğdaydan edilen zararların Ayçiçeği ile telafi edileceğini tahmin ettiklerini belirten Kırklareli Tarım İl Müdür Vekili Mehmet Özcan, çiftçilerin zor duruma düşmemek için mutlaka Tarım Sigortası yaptırmaları gerektiğin belirterek şunları kaydetti:
“Bu yıl mevsim normallerinin üzerinde yağan yağmurlar sebebi ile çiftçilerimiz buğdaylarını hasat edemedi. Yağmurlara bir de dolu eklenince bu yıl buğday ürününden istenen verim alınamazken, zarar edildi. Aynı durumun tekrardan yaşanmaması için çiftçilerimizin Ayçiçeği ürünlerini mutlaka Tarım Sigortası yaptırmasını istiyoruz.
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın desteklediği Sigorta Acenteleri’nden tarlalarındaki ürünleri sigortalatmalılar. Sigortalı ürün zarar gördüğü takdirde zararın yüzde 50’si karşılanabiliyor. Çiftçiler ürünlerini Tarım Sigortası yaptırmalı. Çiftçiler, yağışlardan, sel felaketlerinden çok zarar görüyor. Çiftçilerimiz zararlarını azami dereceye indirerek mağdur olmamaları için mutlaka Tarım Sigortası’nı yaptırmalıdır.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.