Tarım Müdürlüğü çiftçileri bilgilendiriyor

21
* Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü ilkini Kavaklı’da gerçekleştirdiği 2011
Yılı Kış Dönemi Gece Eğitim ve Yayım Çiftçi Bilgilendirme
Toplantıları’na merkez ilçeye bağlı Üsküp Beldesi’nde devam etti.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Tarım Müdürlüğü çalışmaları kapsamında üreticilerimize yönelik gelişmeleri, yenilik ve duyuruları aktarabilmek amacıyla tüm köy ve beldeleri kapsayan gece bilgilendirme toplantıları programı hazırlayarak uygulamaya başladı.
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Üsküp Beldesi’nde 12 Ocak 2011 Çarşamba günü saat 19.00’da gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına; İl Müdürü Hasan Çebi, Çiftçi Eğitim ve Yayım Şube Müdürü Ayhan Çelik, Ziraat Mühendisi Emrah Yalçın, Proje ve İstatistik Şubesi’nden Tekniker Rıdvan Ulus, Hayvan Sağlığı Şubesinden  Veteriner Sağlık Teknisyeni Özcan Hasanoğulları, Destekleme Şubesi’nden Tekniker Rahmi Ocak, Bitki Koruma Şubesi’nden Ziraat Mühendisi Gökhan Sezer, Tarım Danışmanı Ziraat Mühendisi İlker Kutlugün katıldı.  
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Hasan Çebi:
“Tarım Bakanlığı olarak yaptığımız çalışmaların en başında gelen tabii ki tarımsal üretimdir. Tarımsal üretimden kasıt üretim verimliliğinin arttırılmasıdır. Bakanlık olarak yaptığımız çalışmaların en başında yayım çalışmaları geliyor. Yani biz tüm teşkilat olarak köylerimizi birebir geziyoruz. Kırklareli’nin 194 Beldesi’ni her akşam bir köyde olmak üzere 194 yerleşim yerini gezmiş olacağız. Bu yerleşim yerlerinde anlatacağımız konular genellikle tabiî ki üretime yönelik konular, desteklemeye yönelik konular ve bunların arasında sizlerinde problemlerini çözmeyi ve bu konuları sizlerle paylaşacağız” dedi.
Toplantıya katılan personel tarafından;  Tarımsal Desteklemeler, Tarım Sigortaları, İl Özel İdaresi Destekli Meyvecilik ve Bağcılık Projeleri, Hayvanların Kayıt Altına Alınmaları, Küpeleme ve Ön Soy Kütüğü Çalışmaları, Kimyasal İlaçların Reçetelendirilmesi, Kooperatifçilik ve Kooperatif Projeleri gibi konular anlatıldı. Çiftçiler tarafından sorulan sorular cevaplandırıldı.
İlimiz genelinde; 19 Belde ve 175 köyde olmak üzere toplam 194 yerleşim birimimizde çiftçilerimizle buluşmayı hedefleyen söz konusu toplantılar, özellikle  üreticilerimizin köylerde olduğu bu kış döneminde Tarım ve Hayvancılık konularında varsa sorunlarını tespit etme ve çözüme ulaştırma, yenilikleri kendilerine haberdar etme, İl Müdürlüğü’nün yürüttüğü proje ve çalışmaları onlarla paylaşma şeklinde süre gidecek olup programa Ocak ve Şubat aylarında geceleri saat 19.00-22.00 aralarında devam edilecek. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here