Tarım Makinesi satıcılarının yüzü gülüyor

14
* Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü’nün çiftçiye verdiği tarım makinesi alımı desteği sayesinde tarım makinesi satıcılarının da yüzü gülüyor.

HABER MERKEZİ
Her fırsatta çiftçileri ve tarımla uğraşan vatandaşları yaptığı birçok hizmetlerle destekleyen Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü yine Kırklareli Çiftçisi’nin yanında olduğunu Tarım Makinesi alımlarında verdiği destek ile göstermişti.
İşlemesiz tarım tekniğinin yaygınlaştırılmasını destekleyen Kırklareli Tarım İl Müdürlüğü, üretim maliyetlerinin azaltılması, işletmelerin rekabet gücünün arttırılması ve çevrenin korunması amacıyla Kırklareli Çiftçisi’nin satın alacağı işlemesiz tarım uygulayabilen tarım makineleri alımını desteklemeye devam ediyor.
Özellikle kaba yem üretiminde ürün kalite kaybını asgariye indirme amacıyla balyalama ve silaj makinesi alımlarının desteklenmesi tarımsal sulamalarda su kaybının azaltılması ve verimin arttırılması amacıyla basınçlı sulama sistemi ekipman alımlarının desteklenmesini sağlayan Tarım İl Müdürlüğü tarım makinesi satan işyerlerinin de yüzünü güldürdü.
Bu proje sayesinde işlerinde büyük bir artış olduğunu belirten Mutafoğlu Tarım Aletleri’nin ortağı Gencer Taşdizen; “Günümüzde yaşanan ekonomik dar boğaz, tüm sektörü etkilediği gibi çiftçiyi ve ona bağlı olarak da tarım aleti satan esnafı olumsuz yönde etkiledi. Fakat Tarım İl Müdürlüğümüzün çiftçimize vermiş olduğu tarım makinesi desteği sayesinde çiftçimizin alım gücü arttı ve buna bağlı olarak da bizim satışlarımız arttı” dedi.
* Hayvan bakanlar kendi yemlerini üretiyor
Yem fiyatlarının yüksek olması nedeni ile hayvan bakan kişiler kendi yemlerini kendilerinin yapmaya başladığını belirten Taşdizen; “Hem hayvan bakan, hem de çiftçilik yapan vatandaşlar Tarım İl Müdürlüğü’nün desteklediği Yem Kırma Makineleri’ne yoğun ilgi gösteriyor. Yem fiyatlarının yüksek olması nedeni ile vatandaş hayvanlarının yemini kendisi yapmaya başladı ve maliyetlerini bir nebze de olsa düşürdü. Bu sayede hayvancılık yapanlar etten ve sütten daha fazla kâr elde etmeye başladı.
Tarım İl Müdürlüğümüzün çiftçiyi destekleyen bu projesinin amacına ulaştığını düşünüyor ve bunun gibi projelerin devamın geleceğine inanıyorum” şeklinde konuştu. (yy)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here