Tarihi Mezarlığı Üniversite temizledi, pazarcılar batırdı

10
Kırklareli Uluslar arası Yolcu ve Şehirlerarası Terminali ile Kırklareli Üniversitesi’nin (KLÜ) yanında bulunan Tarihi Mezarlığın içler acısı halini gazete olarak defalarca gündeme getirmiş ve yetkililerden buranın bakımının yapılmasını istemiştik.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü’nün çalışanları 09 Haziran 2010 Çarşamba günü başlattıkları çalışmalar ile Tarihi Mezarlığın içerisinde bulunan otları kestiler, yapılan çevre temizliği ile de mezarlık alanı içerisinde bulunan tüm çöpleri toplamışlardı.
Kırklareli Üniversitesinin temizlediği Tarihi Mezarlık, Cumartesi günleri kurulan halk pazarının çöplüğü oldu. Sebze ve meyve pisliklerini, yemek çöplerini ve poşetlerin atıldığı çöp konteynırına döndü. Tarihi mezarlıkta temizlik yapıldıktan 10 gün sonra yine eski haline getirildi.
Pazarcı esnafını ve çevreyi kirleten esnafları kınadıklarını belirten vatandaşlar şunları kaydetti;
“Kırklareli Üniversitesinin sahip çıktığı ve 10 gün önce temizlettiği tarihi mezarlık çevre düşmanları tarafından yine eski haline getirildi. Hem temizliği yaptıran Kırklareli Üniversitesi’ne, hem de temizliği yapan Üniversite çalışanlarına bir hakarettir. Üstelik burası tarihi bir mezarlık sahip çıkmamız gerekirken daha da berbat bir hal almasına neden oluyoruz. Pazarın olduğu bölüm zaten Kırklareli Belediyesi tarafından temizleniyor, neden mezarlığa atıyorlar çöplerini? Artık yetkililerin bu olaya el koyması lazım. Aslında bu tür çevreyi kirleten pazarcı olsun, esnaf olsun yada vatandaş olsun para cezası ile cezalandırıldıkları zaman bir daha yapamazlar.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here