Tar-Gel Personeli çalışmaları yerinde inceliyor

14
Tekirdağ İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Tar-Gel Projesi kapsamında 112 Tarım Merkezinde Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekim Tarım Danışmanı görev yapıyor.


HABER MERKEZİ
Tekirdağ İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Tar-Gel Projesi kapsamında 112 Tarım Merkezinde Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekim Tarım Danışmanı görev yapıyor. Projenin amacı köydeki problemi yerinde çözerek üreticinin ihtiyaç duyduğu bilgileri anında ulaştırmaktır. Köyde/alanda görev yapan teknik ve sağlık personeli zaman zaman çalışma bölgelerinde ziyaret edilerek yaptıkları çalışmalar yerinde inceleniyor.
Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Necmettin Köşkeroğlu Banarlı Tarım Merkezinde görev yapan Veteriner Hekim Ahmet Kazanç ve Dedecik Tarım Merkezinde görev yapan  Ziraat Mühendisi Figen Aktaş  görev yerlerinde ziyaret etti. Dedecik Tarım Merkezine bağlı köy olan Generli Köyü’nde Çiftlik Muhasebe Veri Ağı Projesi üye çiftçilerinde Necmettin Eskin’in Müdürlüğümüzün tavsiyeleri ile ektiği slajlık mısır ve yonca tarlaları yerinde incelenerek bilgi verildi. Ayrıca hububat hasatından   sonra toprak işlememe konusunda da köy kahvesinde bilgi verildi.
Projenin başarılı olabilmesi için Tar-Gel personelini ziyaret ve destekler devam edecek. (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.