Tapu ve Kadastro 166. Yılı’nı törenle kutladı

11
* Türkiye Tapu ve Kadastro Teşkilatı’nın 166. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Kırklareli Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’nda bir tören düzenlendi.
HABER MERKEZİ
Türkiye Tapu ve Kadastro Teşkilatı’nın 166. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda bir tören düzenlendi. Burada düzenlenen törene; Kırklareli Tapu Müdürü Fikret Uçar, Kırklareli Kadastro Müdürü Polat Pekince, kurumların personelleri, Kırklareli Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Ümit İkizlerli ile Dernek Üyeleri katıldı.
Tören Atatürk Anıtı’na Kırklareli Tapu Müdürü Fikret Uçar, Kırklareli Kadastro Müdürü Polat Pekince tarafından çelenk konulması ve Sayı Duruşu’nun ardından Valilik Bahçesi’nde düzenlenen kokteyl ile devam etti.
* “Teknolojik olarak büyük devletlerden öndeyiz”
Kokteyl’de açıklamada bulunan Kırklareli Kadastro Müdürü Polat Pekince şunları kaydetti:
“166 yıldan bu yana hizmet veren kurumumuz bu süre içerisinde vatandaşlarımıza sayısız hizmet verdiği kadar uluslar arası arenada da yaklaşık 15-20 devletin temeli olan, onlarında arşivlerini bünyemizde bulundurmaktan da ayrıca gurur duymaktayız. 166 yılda vatandaşlarımıza çok büyük hizmetler de bulunduğumuz kanısındayım. Bu süre içerisinde dünyanın en önde gelen ülkeleri ile de teknolojik bakımdan mücadele edecek duruma geldik hatta onlardan daha da ileri bir durumdayız. İnşallah ileride Tapu-Kadastro hizmetlerimiz ülkemizde olduğu gibi yurtdışına da açılacak. Bize talepte bulunan komşu ülkelere de hizmet vermeye gayret edeceğiz. Bu nedenlerden dolayı çok mutlu ve gururluyuz.”
* “Devlet kurumları arasında teknolojiyi en iyi kullanan kurumlardan birisiyiz”
Teknolojiyi en iyi şekilde kullanan kurumlardan birisi olduklarını belirten Kırklareli Tapu Müdürü Fikret Uçar’da 166. Yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamasında;
“Kırklareli Tapu Müdürlüğü günde yaklaşık 150-200 Kişiye, yılda da 30 bin kişiye hizmet vermektedir. Yıl içerisindeki işlem hamcımız ise 14 bin civarındadır. Bu yıl itibari ile Türkiye’de başlamış oyan 2B Arazileri’nin satışları ile birlikte aşağı-yukarı 3 bin 500 civarında 2B Arazisi’nin satılacağı düşünülse işlem hacmimiz 17-18 bini bulacak. Devletimizi de çok ciddi manalarda harç olarak gelir sağlayan bir kurumuz. Devlet kurumları arasında teknolojiyi aşağı-yukarı en iyi kullanan kurumlardan birisiyiz. TAKBİS Sistemi ile vatandaşlarımızı sırada bekletmeden sms yöntemi ile yönlendirerek işlemleri devam etmektedir. Daha sonra cep telefonlarına gelen mesajlarla harçlarını yatırıp tapularını alıyorlar. Hem zaman hem de işgücü kaybının önüne geçmiş oluyoruz. Vatandaşlarımızı memnun edebilmek ve ülke ekonomisine katkı sağlayabilmek için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz ve bundan sonra da göstermeye gayret edeceğiz”  dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here