Tapu Kadastro Müdürlüğü yeni yüzüyle hizmette

26
Kırklareli Valiliği Tapu Kadastro Müdürlüğü yeni yüzüyle hizmet vermeye devam ediyor.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli Valiliği ve Tapu ve Kadastro XIV. Bölge Müdürlüğü’nün destekleriyle, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün Türkiye genelinde tüm İl Müdürlükleri ile ilgili, Modernizasyon Projesi kapsamında, Kırklareli Kadastro Müdürlüğü, yapılan restorasyonla modern hale getirilerek yeni çehresiyle Kırklareli halkının hizmetine açılmıştır.
10 Aralık 2010 tarih ve 27781 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6083 sayılı “Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun” ile ülke genelindeki tüm ilçelerde bulunan kadastro müdürlükleri kapatılarak il düzeyli kadastro müdürlükleri kurulmuştur. İlimizde, Pınarhisar ilçesinde bulunan kadastro müdürlüğü 17/06/2011 tarihinde kapanarak Kırklareli Kadastro Müdürlüğü ile birleşmiş olup, 20/06/2011 tarihinden itibaren Kırklareli Kadastro Müdürlüğü olarak il genelinde hizmet verilmektedir. İşlem hacminin yoğun olduğu ilçelerde Kadastro Birimleri kurularak vatandaşlarımıza mahallinde hizmet verilmektedir.
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü modernizasyon projesi kapsamında ülke genelindeki tüm kadastro müdürlükleri ile tapu müdürlüklerinin, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek amacıyla döner sermaye işletmesi müdürlüğü tarafından tadilat ve tefrişatları yapılmaktadır. Bu kapsamda Kırklareli Kadastro Müdürlüğü’nün tadilatı kasım ayı sonu itibarı ile bitirilmiş olup vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlamıştır. 2012 yılının ilk çeyreğinde ise tefrişat işleminin tamamlanması planlanmaktadır.
2011 yılı ikinci  yarısından  itibaren müdürlüğümüz personeli  tarafından  Pınarhisar ilçesinde 7 adet köyde 2-B sayısal kadastro çalışmaları yapılmış olup askı ilanına alınmıştır. Toplam 520 adet parsel üretilmiştir. İlimiz, Merkez ilçe, Babaeski, Lüleburgaz, Pınarhisar, Vize ilçelerinde toplam 72 adet köyde 10 bin 216 Ha’lık alanda 2-B sayısal kullanım kadastro çalışmaları ihale yöntemi ile yapılacak olup, yüklenici firmalara yer teslimleri yapılmaktadır. 2012 yılı içerisinde 2-B sayısal kadastro çalışmaları tamamlanacaktır.
Lüleburgaz ilçesinde, Evrensekiz Beldesi’nin Kırcaali Mahallesi, Fatih Mahallesi, Gündoğu Mahallesi, Büyükkarıştıran Beldesi’nin Küçükkarıştıran Mahallesi, Eskibedir Köyü,Yenibedir Köyü ve Karamusul Köyü’nde 3402 Sayılı Kadastro Kanunu’nun 22-a maddesi kapsamında ihale yapılmak sureti ile sayısal kadastro çalışmaları yüklenici firma tarafından  kasım ayı itibarı ile başlamıştır.
Babaeski ilçesinde, toplam 23 köyde 3402 Sayılı Kadastro Kanunu’nun 22-a maddesi kapsamında sayısal kadastro çalışmaları için 2012 yılının Nisan ayında ihale yapılması planlanmaktadır.
Kırklareli merkez ilçe ve köyleri ile Kofçaz merkez ilçe ve köylerinde talepli işlemler 3901 no.lu Lisanslı Harita Kadastro Mühendislik Bürosu tarafından yapılmaktadır. Diğer ilçelerimizde talepli işlemler kadastro birimlerimizdeki personeller tarafından karşılanmaktadır.
Kırklareli Kadastro Müdürlüğü olarak, halkımıza ve kamu kurum ve kuruluşlarına daha iyi hizmet sunabilmek için tüm kademedeki personellerimiz özveri ile çalışmaktadır. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here