Tanıtım Meleği

52
Sağol hemşehrim
* Kırklareli kökenli ünlü sanatçı Candan Erçetin, aynı zamanda Lüleburgaz İlçesi’nde yaptığı yatırımları ile de biliniyor. Erçetin’in her röportajı, aynı zamanda Kırklareli için de önemli bir tanıtım fırsatını getiriyor.
HABER MERKEZİ
Türk Pop Müziği Sanatçısı, aynı zamanda Galatasaray Lisesi’nde Müzik Öğretmenliği görevini de sürdürmektedir. 2007-2009 arası Galatasaraylılar Derneği Başkanlığı yapmıştı.
* Erçetin kimdir?
10 Şubat 1963’te Kırklareli/Türkiye (Anne Priştina, baba Üsküp) Arnavut Göçmeni bir ailenin kızı olarak Kırklareli’de dünyaya geldi. İlkokulu Kırklareli’de bitirdi. Erçetin, 11 yaşında İstanbul’da Burs Sınavı’na katıldı ve Galatasaray Lisesi’ni kazandı. 11 yaşında ailesinden ayrıldı. 1989’lu yıllarda Fransız Chanson’u ile tanıştı. 1978’de İstanbul Belediyesi Şan Okulu’na gitti ve Şan Dersleri aldı. 1986’da Norveç Oslo’da düzenlenen Eurovısıon Şarkı Yarışması’nda Klips ve Onlar Grubu bünyesinde Halley Şarkısı’nı seslendirerek Türkiye’yi temsil etti ve grup Türkiye’nin o zamana kadarki en iyi derecesini elde etti. 
* Müzikal kariyeri 
11 Eylül 1995’de "Hazırım" adlı ilk albümünü piyasaya sürdü. 1996 Temmuz’unda Rumeli Hisarı’nda konserler verdi.16 Şubat 1997 ‘de "Çapkın" adlı 2. albümü piyasaya girdi ve "Yalan" adlı şarkısı ile oldukça yoğun bir dinleyici kitlesi elde etti. 2 Eylül 1998’de "Oyalama Artık" adlı EP albümünü çıkardı. Bremen, Fas, Paris gibi yerlerde konserler verdi. 26 Eylül 1999’de "Elbette" albümünü çıkardı ve müzik listelerinde 1. numaraya yerleşti. 
13 Mart 2002’de "Neden" albümünü çıkardı. Mayıs 2003’de Fransız Chansonları’nın yer aldığı "Candan Erçetin ChanteHierPourAujourd’hui" adlı 5.albümü çıktı. Yine aynı yılın Agustos Ayı’nda "Neden" albümünden bazı remix şarkıları ve Bosna Hersek, Avusturya ve Türkiye yapımı Pjer Zalica yönetimindeki "Gorı Vatra" (Corivatra diye okunur) filminden "Yazık oldu" şarkısını içeren "Remıx" albümü çıkartmıştır. Haziran 2004’te Melek adlı 6. albümü çıktı. 16 Temmuz 2005’te "Remıx’5" albümü çıktı ve o albümde ayrıca Almanya-Fransa yapımı "Koro" Filmi’nin Müziği "Vois Sur Ton Chemin" (Fransızca’dan Türkçe’ye tercümesi olan "Sevdim Anladım") da bulunmaktadır. 7 Ocak 2005’te Beyazıt Öztürk ile "Yıldızların Altı”nda tiyatrosunda oyuncu olarak oynadı. Aralık 2005’te Yunanistan ve Türkiye’de bilinen ortak türküleri yorumladığı albümü "Aman Doktor"u çıkardı. Aynı zamanda sanatçının son projesi ve albümü olarak sayılmıştır. Haziran 2007’de düzenlenen Fanta Gençlik Festivali’ne konuk olarak katılmıştır. Ayrıca sanatçı, Erol Evgin ve Nükhet Duru ile beraber Most Produksiyon tarafından hazırlanan Melih Kibar Konserleri’nde yer almıştır. Bu albümler dışında da Fransız yapımı Les Choristes (Koro) filmi için Kuştepe Çocuk Korosu ile "Sevdim Anladım" şarkısını(bu parçanın orijinali olan Vois Sur Ton Chemin’i filmin Fransa’daki galasında Saint-Benoit Lisesi Korosuyla beraber seslendirmiştir.) Murathan Mungan’a saygı albümünde Yeni Türkü’nün "Çember" şarkısını, Ezginin Günlüğü’ne ait "Çeyrek" adlı albümde "Gelmiyorsun" isimli parçayı ve Teoman’ın ‘Söz Müzik Teoman’ albümünde "Kim"i seslendirmiştir. 2008’de Ümit Ünal filmi "Gölgesizler"in müziklerini hazırladı. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here