“Tam zamanında gelen bir yağış oldu”

21
Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Hasan Çetin; ““Kırklareli’de görülen yağış, ekili olan bitkilere ve toprağa zarar vermedi” dedi.
HABER MERKEZİ
Hafta başında Kırklareli’de gece saatlerinde başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden yağışın tarlada ekili olan yem bitkilerine iyi geldiğini ifade eden Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Hasan Çetin; “Çiftçiler tarafından beklenen bir yağıştı. Tam zamanında düştü. Hem ekili olan yem bitkilerine, hem de ekilecek olan ayçiçeği ve mısır için iyi geldi” dedi.
Sakin ve yaklaşık 8 saat süren yağışın ekili olan ürünlere herhangi bir zararı olmadığını belirten Çetin, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
“İnşallah çiftçilerimiz tarafından beklenen yağışlar zamanın da gelir de rekoltelerde yükselme olur. Bildiğiniz üzere Kırklareli’de kış biraz sert geçti ve ekili olan yem bitkileri büyük zararlar gördü. Bu yağışlar dolayısıyla halen çıkış yapmakta zorlanan yem bitkilerindeki zarar aza indirgenir. Kırklareli’de görülen yağış sakin ve uzun süreli düştüğü için toprağa ve ekili olan ürünlere zarar vermedi” şeklinde konuştu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here