TALSK evinde rahat kazandı; 79-49

14
TALSK evinde rahat kazandı; 79-49

Erkekler Basketbol Bölgesel Ligi (EBBL) A grubunda mücadele eden Tekirdağ Anadolu Lisesi Spor Kulübü TALSK evinde oynadığı ikinci maçında Kırklareli temsilcimiz, Belediye Spor Kulübünü 79-49’luk farklı skorla yenerek yoluna devam etti.

Türkiye Basketbol Federasyonu, Merkez Hakem Kurulu bu müsabakaya Resmi görevli olarak; C Klasman Teknik Komiseri Hasan Kazım ARIN (Istanbul), C Klasman Hakemi Burak DEMIR (Istanbul), C Klasman Hakemi Ali Murat DAĞLI’ yı (Istanbul) görevlendirdi. EBBL A grubu müsabakasında TALSK’ın Baş Antrenörlüğünü Turan Kaya, Kırklareli Belediye SK’nın Baş Antrenörlüğünü de Nejat Deyrin yaptılar. Karşılaşma öncesinde misafir takımın kulüp yönetimi, evsahibi kulübü TALSK ve Tekirdağ Il Basketbol camiasınca ilgi ile karşılandılar.

Karşılaşmaya TALSK çok iyi adam adama savunma yaparak başladı ve 06:45’te 9-0’lık seri yakalayarak öne geçti. TALSK ilk periyodu 17-6 önde kapadı. Ikinci periyoda da aynı baskılı savunmaya devam eden Tekirdağ temsilcisi Emre PINARBAŞI ve Ümit KURNALI’nın basketleri ile farkı giderek açtılar. Karşılaşmanın 03:37 lik süresinde TALSK’ın 31-15 lik üstün skoruyla geçildi. Kırklareli Belediye SK Antrenörü Nejat Deyrin’in yapmış olduğu her müdahaleye karşılık veren TALSK aradaki farkı korumasını bildi. Kadrosunda sakatlığı geçen Dağhan DAĞLI’dan da çok fayda sağlayan TALSK devreye 35-20 lik skorla girdi.

Üçüncü periyoda da çok hızlı giren, savunma ve hücum organizasyonlarında çok iyi bir ritim yakalayan TALSK; Ümit KURNALI ve Gürcan ÇETINKAYA’nın ikili oyunları ile bulduğu sayılarla devam ederken Ibrahim YILDIRIM da skora katkı yapmasıyla fark giderek açıldı. TALSK 02:15 te 20 sayılık (57-27) farka ulaştı. Özellikle savunmada iyi oyununa devam eden TALSK rakibine hiç fırsat vermeden son çeyreğe 58-34 önde giriyordu.

Son çeyrekte Kırklareli Belediyesi SK. tam saha baskı ile başlasa da bu baskıdan Barış AYDOĞAN ile rahat çıktı. Kaptan Gürcan ÇETINKAYA’nın dış atışlardan bulduğu 3 sayılık basketlerle farkı sürekli koruyan TALSK maçı da rahat almasını bildi. (79-49) Son çeyrekte genç oyunculara da şans veren her iki takım centilmence sahadan ayrıldılar.

Müsabakadan sonra karşılaşma ile ilgili değerlendirme yapan TALSK Antrenörü Turan KAYA “Öncelikle tüm oyuncularıma bugün göstermiş oldukları performanstan dolayı teşekkür ediyorum. Inandıklarında nelerin olabildiğini, neleri başarabildiklerini bu maçta görmeleri beni memnun etti. Felsefemiz klasik olacak belki ama savunmadan geçiyor. Savunmayı bugün iyi yaptık.

EBBL A Grubunda ilk üç hedefimiz doğrultusunda bir üst gruba kalabilmek için fiziksel ve mental antrenmanlarda özellikle evimizde oynadığımız maçları almak için çok çalışıyoruz. Hedeflediğimiz düzeyde ki oyunumuzu sergilemeye başladık. Ama halen hücum organizasyonlarında sıkıntılarımız var. Savunmada çok gayretliyiz fakat oyunun bazı dönemlerinde düşüş yaşıyoruz. Bu eksiklerimizi de gidermek için çalışıyoruz. Geçmiş yıllarda TB2L ve EBBL tecrübesi olan Kulübümüz, 4 yıl aradan sonra tekrar EBBL’de mücadele ediyor. Bu sezon altyapıdan yetiştirdiğimiz genç oyuncularımız ile iyi bir kimya yakalayan, takımımıza önemli katkılar yapan, TB2L tecrübesine sahip kaptanımız Gürcan ÇETINKAYA ile forvetimiz (Pozisyon 4-5) Ümit KURNALI ya teşekkür ediyorum. Şu an için 3 müsabakanın 2’sini almış durumdayız. Bugün Kırklareli Belediye SK. maçını farklı almış gözükebiliriz. Sadece Kırklareli Belediye SK’nın fikstür dezanvatıjını iyi değerlendirdik.

Ancak bulunduğumuz grup birbirine çok denk takımlardan kurulu olduğu için her maça final maçı gözüyle bakıyoruz. Grupta mücadele eden tüm rakiplerimize saygı duyuyoruz. Haftaya zorlu Best Balıkesir deplasmanı var.

Galip gelmek istiyoruz. Rakibimizin gücünü de biliyoruz. Hedefimiz Ilimizi en iyi şekilde EBBL’de temsil etmek ve Ülkemiz basketboluna bir nebze de olsa katkı sağlamaktır. Bizi destekleyen herkese çok  teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.