“Talepler doğrultusunda Diksiyon Kursları’nı açacağız”

5
Kırklareli Halk Eğitim Merkezi’nde 01 Eylül 2010 tarihinden itibaren 3 “Diksiyon Kursu” açıldı. Bu kursları başarı ile tamamlayan 36 kursiyer Sertifika almaya hak kazandı.

HABER MERKEZİ
Talepler doğrultusunda bu kursların önümüzdeki günlerde de açılabileceğini belirten Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hayat Çapa şunları kaydetti:
“Duygu ve düşüncelerimizi karşımızdaki insanlarla paylaşırken, kelimelerin içinde bulunan hecelerin kalın-ince olmasına, uzun-kısalığına dikkat ederek, ses hükümlerini yerinde ve zamanında kullanma gücü verilen eğitimlerle gelişiyor. Bu da kişinin iletişimde kendisini doğru ifade etmesi, özgüvenini geliştirmesine yardımcı olurken,  toplum içindeki saygınlığını arttırıyoruz.
Halen Hamdi Helvacıoğlu İlköğretim Okulu’nda 20 kursiyerin katıldığı Türkçe Öğretmeni Ali rıza Uğur Uğurlu tarafından, Kırklareli İmam-Hatip Lisesi’nde 20 kursiyerin katıldığı Edebiyat Öğretmeni ve Yazar Nevzat Canan tarafından verilen “Diksiyon Kursları” devam ediyor. Vatandaşlarımızdan talepler geldikçe 64 saatlik bu kurslarımızı açmaya devam edeceğiz.” (s) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here