Taekwondo Şampiyonlarından Genel Sekreter Eser’e ziyaret

8
Antrenör Gökhan Yeşil’in çalıştırdığı Ergin Spor Kulübü Sporcuları Kırklareli İl Genel Sekreteri Ziya Eser’i makamında ziyaret etti.
HABER MERKEZİ
Antrenör Gökhan Yeşil’in çalıştırdığı Ergin Spor Kulübü Sporcuları Kırklareli İl Genel Sekreteri Ziya Eser’i makamında ziyaret etti.
Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun 2014 Yılı Faaliyet Programında yer alan “Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası” bu sene "Kayhan Aytar Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası” adı altında 7-10 Eylül 2014 tarihleri arasında Konya’da düzenlendi.
Ergin Spor Kulübü katıldığı Türkiye Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu ve Türkiye Üçüncüsü çıkarma başarısı göstererek İlimizi ve bizleri gururlandırdı.
40 Kg. Bayanlar’da Sinem Yalap ilk turda rakibini 19-0, 2. Tur’da rakibini 12-0 , 3. Tur’da rakibini 10-0 , 4. Tur’da rakibini 13-0, Çeyrek Final Maçı’nda rakibini 14-0, Yarı Final Maçı’nda rakibini 6-0 , Final Müsabakası’nda rakibini 9-0 yendi. 88 kişinin yarıştığı 40 Kg. Bayanlar’da Türkiye Şampiyonu olma başarısı gösteren sporcumuz yaptığı müsabakalarda rakiplerine hiç puan vermeyerek dikkat çekti. 
40 Kg. Bayanlarda Duygu Kasırga ilk turda bay geçti. 2. Tur’da rakibini 10-1, 3. Tur’da rakibini 6-0, Çeyrek Final maçında rakibini 9-6, Yarı Final Maçı’nda ise sakatlık yaşayarak maça devam edemeyen sporcumuz 3-0 kaybetti. Türkiye Üçüncüsü olan sporcumuz İlimizi başarı ile teslim etti. Şampiyonada Ergin Spor Kulübü sporcularımızın göstermiş olduğu performans ayakta alkışlanırken birçok büyük ilin iyi sporcularını geride bırakmamız çok büyük bir başarı olarak hafızalara kazındı. 
Ergin spor kulübü başkanı ve aynı zamanda sporcularımızın Antrenörlüğünü yapan  Antrenör Gökhan Yeşil yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Sporcularımızı gönülden kutluyor hepsini ayrı ayrı gözlerinden öpüyorum. Bize inanan güvenen başta sporcu velilerimiz olmak üzere maddi, manevi desteğini bizlerden esirgemeyen herkese teşekkür ederiz. Almış olduğumuz bu şampiyonluğu Kırklareli halkımıza hediye ediyoruz.”
Genel Sekreter Ziya Eser, sporcuların bu başarısından dolayı çok memnun olduğunu belirterek, bu başarıda emeği geçen başta Antrenör Gökhan Yeşil olmak üzere madalya kazanan tüm öğrencileri tebrik etti ve başarılarının devamını diledi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here