Taekwondo da Kırklareli’nin yüz akı Ergin Spor Kulübü

17
Kırklareli’de Taekwondo daha da büyüyor. 26 Nisan 2010 tarihinde Taekwondo sporu bitme noktasında, faal durumda sporcular bırakma aşamasına gelmişken, Savaş Ergin 25 yıldır gönül verdiği bu sporda…
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de Taekwondo daha da büyüyor. 26 Nisan 2010 tarihinde Taekwondo sporu bitme noktasında, faal durumda sporcular bırakma aşamasına gelmişken, Savaş Ergin 25 yıldır gönül verdiği bu sporda Türkiye çapında çeşitli müsabakalara katılarak başarılı olmuş ve Antrenör olarakta başarılı sporcular yetiştirebilirim düşüncesi ile Kırklareli’de Taekwondo Sporu’na sahip çıktı. İlk hedefi bitmiş olan bu sporu yeniden insanlara sevdirmek çıtayı daha da yükselterek Kırklareli ismini Türkiye’de daha çok duyurmaktı.
Nitekim de öyle oldu Antrenör Savaş Ergin’in çabası ve sporcularında gayreti ile Kırklareli ismi yeniden duyulmaya başladı ve Ergin Spor Kulübü 2011 ve 2012 yılları içerisinde Türkiye çapında 2 Türkiye Şampiyonu, 1 Türkiye 2’ncisi, 2 Türkiye 3’ncüsü, 4 sporcumuzu Milli Takım Seçmeleri’ne gönderme başarısı gösterdi.
Daha da ileri giderek Kırklareli’de 18 yıldır Tek elde bulunan Taekwondo Sporu’nun bugünkü konumu Ergin Spor Kulübü ve Savaş Hoca’nın başarısı neticesinde ilgi gördü ve Taekwondo’yu bırakıp gidenler geriye döndü. Deyim yerindeyse ölüyü diriltti.
Şimdiye baktığımızda ilde 3 kulüp Taekwondo Branşı’nda faaliyet gösterirken Antrenör Savaş Ergin; istedikleri rekabet ortamını geçte olsa yakaladıklarını, Kırklareli’de Taekwondo Sporu’nun artık daha çok sevildiğini ve hak eden sporcuların Türkiye Şampiyonaları’na katılarak Kırklareli isminin daha çok duyulacağını söyledi.
Özel kulüp kurarak çalışmalarına devam eden Savaş Ergin; “Bu şekilde ayakta kalabildik, baskılara bu şekilde direndik. Kulüp kurmamış olsak Taekwondo 18 yıldır devam eden bilinç ile yönetilecekti. Taekwondo Sporu’nda yeni sayfa açmak ne kadar önemliyse geçmişte neler yaptığınızda o kadar önemli, uzun yıllar devam edeceğimiz bu işte tek olma düşüncesine kapılmadan yeni Antrenörlerin yetişmesi içinde çaba göstereceğiz. Taekwondo’yu ele aldığımız konuma tekrar düşmemesi için sporcu kardeşlerimizin her zaman yanında olacağız” dedi.
24-29 Nisan 2012 tarihinde katılacakları “Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası”ndan da başarı ile dönmek istediklerini, müsabakaya katılacak sporcuların çalışmalarının karşılığını alabilmek için mücadele edeceklerini söyledi 
Ergin Spor Kulübü “Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası”na Kırklareli ilini temsilen; 53 Kg Hande Can, 58 Kg Kadir Güray Kaplan ve 62 Kg Havva Burçe Göçmez katılacak. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here