Taekwondo da büyük başarı

25
* Turkish Open Uluslararası Taekwondo Turnuvası’nda Kırklareli’ni temsil eden Güllühan 3. oldu
HABER MERKEZİ
Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından organize edilen ve 2. Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası, 3. Avrupa Para-Taekwondo Şampiyonası ile 1. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvasından oluşan Taekwondo Festivali tamamlandı.
66 ülkeden yaklaşık 1400 sporcunun katılımıyla gerçekleşen organizasyon Antalya/Belek’te düzenlendi. Toplam 6 gün süren 3 organizasyona Kırklareli’nin Babaeski İlçesinden Gülhan Tuna damga vurdu.   
28-30 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen “1. Uluslararası Turkish Open (Türkiye Açık) Taekwondo Turnuvası”nda Babaeski’den Güllühan Tuna Kırklareli ve Babaeski İlçesi’ni temsilen Milli Takım adına Genç Bayanlar  +68 Kilo’da ringe çıktı. Dünyanın dört bir yanından 1400 sporcunun mücadele ettiği müsabakalarda sporcumuz Güllühan Tuna +68 Kilo’da 3. olarak büyük bir başarı elde etti.
 Babaeski Taekwondo Antrenörü Kazım Taşkın, Babaeskiye Taekwondo da önemli başarılar kazandırdıklarını söyleyerek yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“Sporcum Güllühan Tuna, Ax Lojistik sponsorluğunda katıldığı 1.Uluslararası Turkish Open (Türkiye Açık) Taekwondo Turnuvasında, ay yıldızlı bayrağımızı Kırklareli ilimizi, Babaeski ilçemizi ve milli takımımızı en iyi şekilde temsil etti. Sporcumuz, son saniyelere kadar 5-3 üstün götürdüğü maçta kafaya aldığı darbe sonucu 5-6 maçı vererek uluslararası turnuvada +68 Kilo’da 3. olmayı başardı. Sporcumu kutlar başarılarının devamını dilerim. Sporcumuza turnuvaya katılması için sponsorluğunu üstlenen Ax Lojistik A.Ş.’ne ve sporcumuzla yakından ilgilenen İlker Dursun ve Mustafa Buyur’a teşekkürlerimizi sunarız” dedi. (Berkay Çamlı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here