”Tabiat Türkiye’de rant uğruna parçalanıyor”

14
Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörü Prof. Dr. Enver Duran, ”Tabiat, Türkiye’de rant uğruna parçalanıyor” dedi.

     Tübitak ve Tarkya Üniversitesi işbirliği ile yürütülen ”İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı ve Gala Gölü Milli Parkı’nda Ekoloji Temelli Doğa Eğitimi” projesi kapsamında tanışma yemeği verildi.
     Trakya Üniversitesi Meriç Sosyal Tesislerinde verilen yemeğe katılan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver Duran, yaptığı konuşmada, Hidro Elektrik Santrallerinin kurulması planlanan bölgeleri gezdiğini belirtti.
     HES’lerin kurulacağı Çaykara, Uzungöl, İkizdere Vadisi’nin gidip görülmesi gereken yerler olduğunu vurgulayan Duran, ”Tabiat, Türkiye’de rant uğruna parçalanıyor. Siz gençlerin, çocukları ile birlikte buna sahip çıkacak bir bilinci yerleştirme uğruna, Tübitak ile birlikte yapılan bu çalışmaya bende destek vermek istiyorum. Bu nedenle buradayım” dedi.
     Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kaya da 15-26 Temmuz tarihleri arasında İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı’nda yapılan ve Gala Gölü’nde devam edecek porje hakkında bilgi verdi.
     TÜ Rektör Yardımcısı Timur Kırgız, Yrd. Doç. Dr. Necmettin Güler, Yrd. Doç. Dr. Musa Uludağ, Prof. Dr. Nihat Aktaç, Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Güher, Doç. Dr. Murat Yurtcan vebazı öğretim üyelerinin de katıldığı tanışma yemeğinde, eğitime katılanlar müzik eşliğinde günün tadını çıkardı. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here