“Suyumuzun kirlenmesine patlayan borular sebep oluyor”

10
* Kırklareli Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, normalleşen
mevsim şartları ile birlikte içme suyunda mangan  bulunmadığı, meydana
gelen kirlenmenin yağmur suyu kanalı döşenmesi çalışmaları ve özellikle
doğalgaz kazıları sebebi ile patlayan borulardan kaynaklandığı
belirtildi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, merkez ilçenin değişik noktalarındaki şebeke içme sularında görülen kirlenmenin yağmur suyu kanalı döşenmesi çalışmaları ve özellikle doğalgaz kazıları sebebi ile patlayan borulardan kaynaklandığı belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:
“Kırklareli Kent Merkezinin kullanma suyu ihtiyacı yaklaşık olarak %95 oranında Kırklareli Belediyesi İçme Suyu Arıtma Tesisleri’nden karşılanmaktadır. Fakat arıtma tesislerinin su kaynağı olan Kırklareli Baraj suyunda her yıl sonbahar aylarında (baraj zeminindeki toprak yapısından kaynaklanan) manganlı bileşenler ortaya çıkmaktadır. Tüm vatandaşlarımızın da çok iyi bildiği gibi Mangan’ın baraj suyunda ortaya çıkışı, tamamen bir doğa olayıdır. Şuanda normalleşen mevsim şartları ile birlikte içme suyumuzda mangan  bulunmamaktadır.
Son 1-2 gün içinde, Kent merkezimizin cadde ve sokaklarında yapılan yağmur suyu kanalı döşenmesi çalışmaları ve özellikle doğalgaz kazıları sebebi ile boru patlakları olmaktadır. Ve bu patlaklar sebebi ile şebeke suyu kirlenmektedir. Bu tamamen geçici bir durumdur.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here