“Süt hak ettiği değerine kavuşacak”

11
Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği ve Büyükkaya Uluslararası Reasürans Brokerlığı Limited Şirketi tarafından düzenlenen Tarım Sigortası (TARSİM) Eğitimi 24 Mart 2012 Cumartesi günü Tekirdağ Süt Üreticileri Birliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Eğitime Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Edirne ve Ereğli Süt Üreticileri Birlikleri personeli, başkan ve yöneticileri katıldı. Özellikle Tarımsal Sigorta’da birçok alanda çeşitli hasara karşı uygun tarifede ve uygun koşullarda sigortalanma imkânının Süt birliği Üyelerine sunulacağının altı çizilirken hayvan Sigortası yapılırken de Süt Birliği Üyeleri tek işletme olarak görüleceğinden sigorta primleri  bir hayvanı olan işletmeye göre daha az risk taşıyacağından sigorta primlerinin daha düşük fiyatlara yapılacağı bunun da çiftçilere ciddi bir kazanç ile güvence sağlayacağı anlatıldı.
* “Okul Sütü başlıyor”
Kırklareli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Asım Karakaya da “Okul Süt Projesi” ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; “Önümüzdeki dönemde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katkıları ile başlayacak olan okul sütünün sadece çocuklarımızın Süt İçme Projesi gibi bir olgu olarak algılanmamalıdır. Bunun üretici boyutu, sanayici boyutu, süt ve süt ürünlerinin tüketim alışkanlığı kazandırma ve sosyal boyutu bulunduğunu bu projenin bu kapsamda değerlendirilmesi gerekmektedir. Ayrıca süt fiyatlarındaki düşüşlerin önüne geçilerek süt fiyatlarında istikrar sağlanacaktır.
Merkez Birliğimiz ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın katkıları il Ulusal Süt Kayıt Sistemi Kurulmuş ve böylelikle ülke genelindeki üretilen ve satılan sütlerin Süt Birlikleri tarafından kayıt altına alınması sağlanmış ve kayıt altına alınan her litre süt için desteklemeden üreticilerimizin yararlanmaları sağlanmıştır. Tüm bu olumlu gelişmeler üreticinin yüzünü güldürecektir” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here