“Süs havuzlarını serinlemek için kullanmayın”

5
* Kırklareli merkez ilçedeki süs havuzlarının temizliklerini yapan yetkililer, vatandaşların süs havuzlarını serinlemek için kullanmalarının büyük tehlike oluşturduğunu belirtiyorlar.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi tarafından birçok yerde süsü havuzlarının yapılmasından dolayı zaman zaman bakım ve onarımları da gerçekleştiriliyor.
Vilayet Meydanı Atatürk Parkı önünde bulunan havuzda da Belediye Ekipleri tarafından bakım, onarım ve temizlik çalışmaları yapıldı. Yetkililerden aldığımız bilgilerde hem havuza suyu aktaran pompaya bakım hem de havuzda birkaç zamandır oluşan tozu toprağı temizlemek amacı ile bakım yapıldığı öğrenildi.
Bu bakımların çok önemli olduğunu dile getiren yetkililer periyodik bakımlar yapılmadığı takdirde bu havuzlardan hiçbir şekilde verim alınamayacağını ve birkaç yıl içerisinde fonksiyonlarını yitirebileceğini ayrıca maliyetlerin bu şekilde de artabileceğini belirterek; “Bu yapılan süs havuzları kimse serinlemek için kullanmasın. Bu çok büyük bir tehlike oluşturuyor. Sağlıklı değil ve birçoğunda ışıklandırma var elektrik ile su birleşince ölümcül sonuçlar olabilir ki nitekim geçtiğimiz dönemlerde ülkemizde yaşanan faciaları gördük” diyerek vatandaşları bu önemli konu hakkında uyarıyorlar. (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here