Sürücüler; gizli buzlanmaya dikkat!

18
Sürücüler; gizli buzlanmaya dikkat!

Ilimizde geçtiğimiz hafta sonuna doğru düşüşe geçen hava sıcaklıkları, özellikle gece ve gece yarısından sonra hissedilir derecede etkili olmaya devam ediyor.

Haftasonu -3 dereceye kadar düşen sıcaklıklar sonucunda, il merkezinde yeralan süs havuzlarındaki suyun donduğu gözlendi.

Bunun yanısıra olası don ve buzlanma durumuna karşılık yoğun tedbirler alınırken bu kapsamda özellikle Dereköy sınır kapısına giden kara yolunu kullanan sürücüler ikaz edildi.

Ayrıca ilimize bağlı yüksek kesimlerde hava sıcaklıklarının zaman zaman hayatı olumsuz yönde etkilediği tespit edilirken, Demirköy ve civarında kar yağışının kimi zaman arttığı ve emniyet kuvvetlerinin de bu yönde tedbirler aldığı ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre ilimizde bu hafta sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacak.

Bugün yoğun kar yağışı olacak

Kırklareli il merkezi bugün yoğun kar yağışına maruz kalacak. En yüksek 6 derece olan sıcaklık ise, en düşük 2 derece olarak belirlendi. Yarın en yüksek 9, en düşük 5 derece olacak sıcaklıkla birlikte yağmur bekleniyor.

Perşembe günü ise yağış durumu karla karışık yağmura dönüşecek ve sıcaklık en yüksek 6, en düşük 1 derece olacak. Cuma günü çok bulutlu bir havanın hakim olacağı ilimizde sıcaklık, en yüksek 5, en düşük 2 derece olarak gözüküyor. Kırklareli haftasonuna yine kar yağışı ile girecek.

Beyaz örtünün beraberinde sıcaklık ise en yüksek 5, en düşük -2 derecede seyredecek.

Hem uzmanlar hem de trafik yetkilileri, araç sürücülerini gizli buzlanmaya karşılık uyarıyorlar. Bu kapsamda sürücülerin takoz, zincir gibi malzemeleri arabalarından eksik etmemesine dikkat çekilirken, araçlarına kış bakımı yaptırmayanların da vakit kaybetmeden lastik, antifriz gibi bilumum kış uygulamalarını yaptırmaları önerildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.