Sungurbey Caddesi kilit taşa kavuşuyor

8
Kırklareli Belediyesi tarafından yapılan kilit taş ihalesini alan Onurkan İnşaat Sungurbey Caddesi’ne parke taşı döşüyor.

HABER MERKEZİ
 Yaklaşık 1 haftadır devam eden çalışmada Onurkan İnşaattın 6 personeli ile 3000 m2 kilit taş döşemesi bitti. Nisan ayında yapılan ihale sonucu ihaleyi alan Onurkan İnşaat, görevlendirdiği 6 personeli ile yaklaşık 1 buçuk, 2 kilometrelik yolun 400 metresinin bittiği Sungurbey Caddesi’nde çalışmalar devam ediyor.
Geçtiğimiz aylarda Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Başkur asfaltların uzun ömürlü olmadığını, herhangi bir çalışma sonucu kazıldıktan sonra tekrar asfalt atıldığı için daha çok masraf çıkarttığını bu yüzden kilit taşın uygun olduğunu belirtmişti. Kilit taşın pahalı olduğunu fakat her hangi bir çalışma sonucu tekrardan zarar görmeden döşenebildiği ve dayanma süresinin uzun olduğunu ifade ederek; Kilit taş pahalı ama asfalttan daha ucuza geliyor” dedi.
Evine yada işine giderken sürekli Sungurbey Caddesi’ni kullanan vatandaşlar “Artık düzgün yolumuz oluyor” diyerek şunları kaydettiler;
“Evimize, işimize, çarşıya, pazara veya herhangi bir yere giderken sürekli bu caddeyi kullanmak zorunda kalıyoruz. Caddenin eski hali içler acısıydı. Çukurlar açılmış, alt yapı çalışmalarında kazılıp yeniden yapılmış, yama yapılmış. Bizde sürekli bu caddeyi kullandığımız için araçlarımız zarar görüyordu. Hem bu konuda çok mutluyuz hem de Kırklareli’mizin yolları güzelleştiği için mutluyuz. Bu yüzden Kırklareli Belediyesine bize bu imkanı sağladığı için çok teşekkür ediyoruz.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here