Sulama Kooperatiflerin sorunları masaya yatırıldı

23
Haziran ayında yapılması düşünülen Trakya Tarım Zirvesi’nden önce Sulama Kooperatifleri’nin sorunlarının masaya yatırılarak, bu sorunların çözüm önerilerinin aktarılması amacıyla dün saat 10.00’da Kırklareli Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda bir toplantı düzenlendi.

HABER MERKEZİ
Düzenlenen toplantıya; Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Tarım İl Müdürü Erdinç Yazıcı, Kırklareli Atatürk Toprak ve Su Kaynakları Araştırma Enstitüsü Müdürü Fatih Bakanoğulları, Enstitü Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Gürbüz, DSİ Şube Müdürü Semra Bakanoğulları, Mühendisler, Kayalıköy Barajı Sulama Kooperatifi Başkanı Ercan Bilge, Kooperatif Müdürü Kemal Uçan, Kırklareli Barajı Sulama Kooperatifi Başkanı Saim Atalay, Armağan ve Çukurpınar Kooperatifleri Üyeleri Recep Dal ve Ercan Bilge katıldılar.
Tarım İl Müdürü Erdinç Yazıcı, ilimizde Haziran ayı içerisinde yapılması planlanan Trakya Tarım Zirvesi öncesinde Sulama Kooperatifleri’nin sorunlarının dinlenmesi amacıyla böyle bir toplantı organize ettiklerini söyleyerek ilimizde tarımsal üretimde kullanılan su ve sulama alanları ile ilgili olarak bilgiler verdi. 
Bilgilendirmenin ardından toplantıya katılan Sulama Kooperatifleri’nin yetkilileri kendi bölgelerindeki sulama konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getirdiler. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here