Şubat Ayı’nda Trafik Canavarı’na kurban vermedik

22
* Kırklareli Emniyet Müdürlüğü’nün Şubat Ayı içerisinde faaliyet raporlarında Kırklareli geleniliden meydana gelen 64 trafik kazasında 38 kişi yaralanırken, Şubat Ayı içersinde toplam 23 bin 799 araç kontrol edildi. Kontrol edilen bu araçlardan kusurlu bulanan 4 bin 181 araca trafik idari para cezası uygulandı


HABER MERKEZİ
Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Şubat Ayı içersinde gerçekleştirdiği faaliyetlerini açıkladı. Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Şubat Ayı içersinde meydana gelen 26 maddi hasarlı 38 yaralamalı toplam 64 trafik kazaları meydana geldi.
Meydana gelen bu toplam 64 trafik kazasında 38 kişinin yaralandığı belirtilerek şunlar kaydedildi;
“Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri tarafından 2014 yılı Şubat ayı içerisinde toplam: 23 bin 799 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 4 bin 181 araca trafik idari para cezası tatbik edilmiştir. Şubat ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 146 Araç trafikten men edilmiş, 81 sürücünün ehliyetine el konulmuştur. Trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2014 yılı Şubat Ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 26 Maddi Hasarlı, 38 Yaralamalı olmak üzere toplam 64 Trafik Kazası meydana geldi. Meydana gelen bu kazalarda 38 vatandaşımız yaralandı.
Sayın Başbakanımızın Başkanlığında, 30 Mayıs 2012 günü yapılan Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu’nun 3’ncü toplantısında kabul edilen “Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” çerçevesinde, Ülkemizde 2013 ve 2014 yılları hız ve emniyet kemeri yılı ilan edilmiş olup, İlimizde Eylem Planı doğrultusunda her gün ekiplerimizce farklı zaman aralıklarında araç sürücülerine yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yürütülüyor. Yapılan bu eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yanı sıra denetleme faaliyetlerine de devam edilmekte olup, 2014 yılı Şubat Ayı içerisinde yapılan kontrollerde; 2 bin 558 araç sürücüsüne “Hız limitlerini İhlalden”, 57 araç sürücüsüne “Emniyet Kemeri Takmama”ktan dolayı trafik idari para cezası tatbik edildi. Yıl içerisinde İlimiz genelinde ağırlıklı olarak eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri ile hız ve emniyet kemeri denetimlerini arttırarak trafik kazaları sonucu meydana gelen yaralanma ve ölümlerin azaltılması, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmeleri amaç edinildi.” (Kadir Sinici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here