“Şubat ayında satış patlaması yaşandı”

19
Yenilikçi İnşaat Platformu (YİP) Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çorman Şubat ayı içerisinde daire satışlarında büyük oranda artış olduğunu söyledi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Karahıdır Mahallesi’nde lüks 1+1 ve Stüdyo dairelerin inşaatına devam eden YİP İnşaat çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. A Blok’ta çalışmalarının önemli bir kısmının yapıldığını söyleyen YİP İnşşat Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çorman, çatı yapımına başladıklarını kaydetti. Daireleri söz verdikleri tarihe yetiştirmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Çorman; “İnşaatımızda yapım çalışmaları devam ederken diğer yandan da satışlarımız devam ediyor. Şubat ayı içerisinde adeta bir satış patlaması yaşadık ve dairelerimizin %35’ini sattık. Bu satışlar yaz mevsiminin yaklaşmasıyla piyasada düzelme olduğunun göstergesi oldu” dedi.
* “Nisan ayında fiyatlar artacak”
Uygun fiyatlardan satış yapmaya devam ettiklerini söyleyen Cengiz Çorman; “Nisan ayında daire fiyatlarında artış yapmayı düşünüyoruz. Bu nedenle daire almak isteyenlerin acele etmesi kendi yararına olacaktır. Bunun yanı sıra inşaat sektöründe %1 olan KDV oranı yeni inşaatlarla birlikte %18’e çıkacak. Yani yeni projelerdeki inşatlarda KDV oranı %18 olarak ödenecek. Buda daire sahibi olmak isteyenler için önemli bir kayı olacak” dedi.
* “Kırklareli’de yeni projeler için çalışma başlattık”
Kırklareli’de ilk projelerindeki A Blok inşaatının hızlı bir şekilde devam ettiğini ve B Blok çalışmalarına da başlandığını söyleyen Çorman; “Kırklareli’deki ilk projemiz büyük ilgi gördü ve bu ilgi bizleri memnun etti. Yeni bir proje için yer arama çalışması yapıyoruz ve yakın zaman içerisinde yeni projenin müjdesini vereceğiz. Bizim yaptığımız daireler Kırklareli’de en çok ihtiyaç duyulan fakat bu güne kadar yapılmamış olan 1+1 ve stüdyo dairelerdir. Binalarımızda ortak kullanım alanı olarak yüzme havuzu, Türk Hamamı, sauna, basketbol sahası ve fitness salonları bulunuyor. Bunun dışında binalarımızda çarşı ve kafeterya da bulunuyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.