Su şişesi kapağı hayata bağlıyor

19
* Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şube Başkanı İrfan
Özeklioğlu; “Her vatandaşımız içtiği su şişesinin kapağını çöpe atmazsa
bir vatandaşımızı hayata bağlayabiliriz” dedi.

HABER MERKEZİ
İstanbul Ataşehir Belediyesi΄nin “Tane Tane Kapakları Toplayalım, Adım Adım Engelleri Aşalım” Kampanyası çerçevesinde kapak toplama çalışmasını Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şubesi yürütüyor.
İstanbul Ataşehir Belediyesi tarafından engellilere tekerlekli sandalye temin etmek için yurt genelinde başlatılan Kapak Toplama Kampanyası’na Kırklareli Belediye Başkanlığı’da destek verdi.
TSD Kırklareli Şube Başkanı İrfan Özeklioğlu Kampanyaya topladıkları kapaklarla destek veren Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit çağlayan’ı ziyaret ederek kampanya hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
TSD Şubesi Başkanı İrfan Özeklioğlu’da engellilere herkesin destek vermesi gerektiğini belirterek; “Bu kampanya çok önemli. Her kapak, umuda giden bir adımdır. Başta siz olmak üzere öğretmenlerimize ve öğrencilerimize göstermiş oldukları bu ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Toplanan kapakların, Ataşehir Belediyesi’ne gönderilecek. 250 kilogram ağırlığındaki kapak, katı atık işiyle uğraşan bir firmaya gönderilecek ve bu firma tarafından 250 kiloluk plastik kapağa bir tekerlekli sandalye verecek. Diğer öğrencileri ve herkesi engelliler için faydalı olacak bu kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz. Unutmamalıyız ki her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Sizlerde içtiğiniz suların kapaklarıyla bir engelliyi sevindirebilirsiniz.”
Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan böyle güzel bir kampanyanın başlatılmasından son derece memnun olduklarını ve Belediye olarak bu kampanyaya destek vermek amacıyla kapak topladıklarını belirtti. Bu tür toplumsal kampanyaların çok büyük olumlu etkisi olduğunu belirten Çağlayan şunları kaydetti:
“Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi tarafından başlatılan bu kampanya bizi yakından ilgilendiriyor. Geri dönüşüm olduğu için çevrenin korunması bakımından da bizi yakından ilgilendiriyor. Bizim Belediye olarak plastik materyallerle ilgili geri dönüşüm sistemini oluşturmuştuk. Yeterli olmasa da bunu şehrimizin pilot bölgelerinde uyguluyoruz. Bunu ilerleyen zamanlarda yaygınlaştıracağız.  Derneğimizin başlattığı bu kampanya ilave bir kampanya oluyor. Bu kampanyaya katılım daha yoğun oldu.
Bu kampanyadan elde edilecek olan gelirlerin özürlülerimizin ihtiyaçlarının karşılanmasında en iyi şekilde kullanılacağına inanıyorum. Bizde belediye olarak bu derneğimizin hizmet alanlarını genişletmesi ve özürlülerimize daha iyi hizmet verebilmesi için elimizden geleni yapacağız. Bu derneğimize başta kamu kurum ve kuruluşlarımız olmak üzere tüm duyarlı vatandaşlarımızın destek olmalarını istiyoruz”
Konuşmaların ardından Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan TSD Kırklareli Şube Başkanı İrfan Özeklioğlu’na toplanan kapakları teslim etti. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here