“Star Of Şimşek Şarkı Yarışması” nefesleri kesti

7
İngilizce eğitimine vermiş olduğu önemi düzenlemiş olduğu aktivitelerle fark ettiren Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde eğitim ve öğretim vermekte olan Şimşek Koleji, birinci ve ikinci kademelere ayrı olarak düzenlediği İngilizce Sinema Günleriyle, İngilizce eğitimine getirdiği farklılığı devam ettiriyor.
HABER MERKEZİ 
Geçtiğimiz hafta, 150 öğrencinin katılımıyla, “Star Of Şimşek Şarkı Yarışması” düzenleyen Şimşek Koleji öğrencileri eğitim öğretim faaliyetlerini yoğun bir şekilde sürdürüyor.
Küçücük yüreklerinde büyük İngilizce sevdası olan öğrenciler sahnede adeta devleştiler ve söyledikleri birbirinden güzel İngilizce şarkılarla, bu dile, aslında ne kadar da hâkim olduklarını göstermiş oldular. Bir buçuk saati aşkın süre içerisinde göstermiş oldukları performansların sonunda, harika bir iş başarmış olmanın hissiyle, öğrencilerin gözleri ışıl ışıl parlıyordu.
Kolejin Yabancı Diller Bölüm Başkanı Ahmet Alp Altay şunları söyledi: “Öğrencilerimize, modern çağın olmazsa olmazlarından olan İngilizce dilini eğlendirerek ve oyunlarla öğretmeyi amaç edindik. Bu gibi yarışmalarda da bu gayretlerimizin meyvelerini topluyoruz. Katılan bütün öğrencilerimiz İngilizceleriyle bizim gururumuz oldular.Hepsini yürekten tebrik ediyorum.”
Yarışmayı kazanan öğrenciler ve şarkıları şunlar:  
1- A Sınıfı’ndan  ‘One, Two, Three’ adlı şarkılarıyla Yağmur Güneş, Funda Sayar, Nilüfer Zehir, Enfal Kayalı, Defne Kasapoğlu
2- B Sınıfı’ndan ‘Look, Look!’ adlı şarkılarıyla Süeda Aydoğdu, Sude Turan, Mustafa Nalbant, Efe Alkan, Merve Aliye İnan, Sude Sayar
3- B Sınıfı’ndan ‘The Weather Man’ adlı şarkılarıyla Ali Bartu Konca, İrem Eser, Z. Cemre Şahin, E. Bera Şanlıer
4- B Sınıfı’ndan ‘Sammy and His Pets’ şarkılarıyla Ebrar Gündüz, E. Nihan Yıldız
5- A Sınıfı’ndan  ‘Back At SChool’ şarkısıyla Berna Saka (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.