“Spor’a Engel Yok”

1
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu “Engelliler Haftası” dolayısı ile düzenlenen Futbol Müsabakası’nın açılışına katıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu “Engelliler Haftası” dolayısı ile düzenlenen Futbol Müsabakası’nın açılışına katıldı.
Müsabaka öncesi iki takım ile hatıra fotoğrafı çektiren Kesimoğlu, daha sonra iki takıma ve hakemlere başarılar diledi.
Kırklarelispor genç takımı ve engelli gençlerden oluşan takımların karşılaştığı müsabakanın başlama vuruşunu Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu yaptı.
Düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu’nun yanı sıra Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Kırklarelispor Kulüp Başkanı Volkan Can’da katıldı.
Belediye Başkanı Kesimoğlu yaptığı açıklamada, engelli vatandaşlara her zaman hoşgörü ve sevgi ile yaklaşılması gerektiğinin altını çizerek; “Bizler duyarlı vatandaşlar olarak, toplumun ayrılmaz bir parçası olan engellilere her zaman hoş görü ve sevgi ile yaklaşmalıyız. Engelli olmak bir kusur olarak görülmemelidir. Engelli vatandaşlarımızın toplumla kaynaşmasını sağlayarak onları katılımcı ve üretken insanlar haline getirmemiz bizler için bir insanlık görevidir. Biz de her koşulda engelli vatandaşlarımızın yanlarında olmaya ve sorunlarını çözmeye çalışıyoruz” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here