“Spor mutluluk ve huzur demektir”

13
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün açtığı Yaz Spor Okulları’nda birçok sportif branşta çalışmalar son sürat devam ediyor.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün açtığı Yaz Spor Okulları’nda birçok sportif branşta çalışmalar son sürat devam ediyor.
Kırklareli Spor Salonu’nda yürütülen çalışmaların çoğunluğunda Basketbol Yaz Spor Okulu Eğitmeni ve Beden Eğitimi Öğretmeni Zahid Açıkgöz’ün yürüttüğü çalışmaları gözlemledik.
Açıkgöz yapılan çalışmalarla ilgili olarak şunları söyledi:
“Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Yaz Spor Okulu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız gençlerimizi eğitmek. Bizler öğretmen olduğumuz için öğrencilerin bütün yıl boyunca derslerden dolayı ne kadar çok zorlandıklarını biliyoruz. Sosyal bir faaliyete yıl içerisinde katılmaları çok kolay değil. Ancak yaz aylarında burada açılan Yaz spor okula kurslarını katılarak bir şeyler öğrenebilirler. Bizler burada işin temelinden başlayarak gelen gençlerimize bir şeyler öğretmeye çalışıyoruz. Bunu çok sıkı kurallara bağlı olarak değil ama disiplini de elden bırakmadan oyun oynayarak temel bilgileri anlatarak öğretmeye çalışıyoruz. Sportif alanlarda başarılı olan öğrencilerin hepsinin genelde ders notu ortalaması da yüksek oluyor. Zeki olmayan bir çocuğun spor yapma gibi bir şansı yok. Burada hem aklını hem fiziğini birleştirmek zorunda, bazen duyuyoruz işte spor yapan çocuğun ders notları düşüyormuş ta böyle bir şeye inanmıyorum. Çünkü disiplinli olan bir çocuk ne zaman nerede ne yağacağını zaten planlamıştır bu yüzen başarılı olur tam tersini düşündüğümüzde ise plansız bir şekilde yola çıkmışsa ne sporda ne okulda hiçbir yerde başarılı olamaz. Görüyorsunuz çok ufak yaşlarda sporcularımız var. Hepsi severek bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Mutlulukları gözlerinden okunuyor.  Bir şeyler yapmanın başarmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Birde gördüğünüz gibi gelen velilerimizde çocukları mutlu olduğu için mutluluk yaşıyorlar. Bundan daha güzel bir mutluluk olur mu?” dedi. (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here