Spor ile Kur’an Kursu iç içe

0
* Kırklareli’nin Vize İlçesi’nin Çakıllı Beldesi’nde bulunan Yeni Cami’de Yaz Kur’an Kursları’na katılacak öğrenciler, Dini Dersleri’nin yanında camide bulunan imkanlarla Masa Tenisi ve Voleybol gibi sportif faaliyetlerde de bulunacaklar.
HABER MERKEZİ
Çakıllı Yeni Cami, çevre il ve ilçelerin çoğunda bulunmayan özellikleriyle Yaz Kur’an Kursları için öğrencilerini beklemeye başladı.
Çakıllı Yeni Cami İmam Hatibi Hüseyin Akgün, yaptığı açıklamada, caminin altında bulunan Kuran Kursu’nda öğrencilerin çağdaş bir dini eğitim almalarını sağlamak ve çocukları Kuran öğrenmeye teşvik etmek için çeşitli aktiviteler hazırladıklarını belirtti.
Hüseyin Akgün; “Okulların tatil olmasıyla birlikte camilerimizde Yaz Kuran Kursları dönemi başlıyor. Camimizin Kuran Kursunda, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak koşulları oluşturduk” dedi.
* Masa Tenisi ve Voleybol ile Kur’an öğrenecekler
Akgün, bu yıl öğrencilere dini dersleri sevdirmek ve Kuran öğrenmeye teşvik etmek amacıyla sportif faaliyetleri de camide uygulayacaklarını ifade ederek; “Kursa katılan öğrencilerin dini derslerinden arda kalan zamanlarda sportif faaliyetlerde bulunmaları için caminin altında bulunan bir odaya masa tenisi kurduk. Cami bahçesini de voleybol sahasına çevirdik. Böylece, çocuklar, hem Kuran-ı Kerim’i öğrenecek hem de ders aralarında ve diğer zamanlarında sportif faaliyetlerini gerçekleştirecek.  Bunun yanında öğrenciler, camide bulunan kütüphanemizden de yararlanabilecekler” dedi.
* Camide internete erişim sağlanabilecek
Günümüzde teknolojinin hızla geliştiğine dikkat çeken Akgün, öğrencilerin de artık İnternete kolaylıkla erişebildiklerini bildirdi. Yaz Kur’an Kursu’na katılan öğrencilere, İnterneti kullandırarak Kur’an-ı Kerim’i ve Dini Dersleri teşvik edeceklerini kaydeden Çakıllı Yeni Cami İmam Hatibi Akgün, öğrencilerin ders aralarında sıcak ve soğuk içeceklere ulaşabilmelerinin de sağlanacağını söyledi. Akgün, son olarak Kuran öğretmek için tüm imkanların seferber edildiğini aktararak, Yaz Kuran Kursları’nın 22 Haziran Pazartesi günü başladığını söyledi..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here