Spor Alanı’nda Uluslararası ödül

286
 Selçuk Üniversitesi ve Spor Bilimleri Derneği’nin işbirliği ile Konya’da 7–9 Kasım 2014 tarihlerinde düzenlenen 13. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi’nde…
 Selçuk Üniversitesi ve Spor Bilimleri Derneği’nin işbirliği ile Konya’da 7–9 Kasım 2014 tarihlerinde düzenlenen 13. Uluslararası Spor Bilimleri Kongresi’nde Kırkpınar BESYO öğretim üyesi Yrd. Doç.Dr. Cem Kurt  ve Yüksek Lisans öğrencisi , Kofçaz Atatürk Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni İlkay Fırtın Kırklarelispor Futbol takımının katkılarıyla yapmış oldukları antrenman protokolü ve performans testleri neticesinde "Profesyonel Futbolcularda Statik ve Dinamik Germe Egzersizlerinin Esneklik, Çeviklik ve Anaerobik Performans Üzerindeki Akut Etkilerinin Karşılaştırılması" adlı çalışmaları ile “Hareket ve Antrenman Bilimleri” alanında en iyi poster ödülünü kazandılar.
 
Kofçaz Atatürk Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni İlkay Fırtın;
Kırklareli Spor Futbol takımının katkılarıyla danışman hocam Yrd. Doç. Dr. Cem Kurt  ile birlikte yaptığımız çalışmada Profesyonel Futbolcularda Statik ve Dinamik germe egzersizlerinin çeviklik, esneklik ve anaerobik performans üzerine etkilerinin sonuçlarını ve ısınma protokollerinde izlenmesi gereken yolları bir kez daha irdeledik.
Yaptığımız çalışmanın Türkiye Futbolunun ve Türk Sporcusunun gelişmesine katkı sağlamasını ve bu yola baş koymuş insanlara faydalı olmasını, bir nebze de olsa ışık tutmasını diliyoruz.
Uzun ve yorucu bir çalışmanın sonucunda  Hareket ve Antrenman Bilimleri alanında Uluslar Arası bir platformda 1.lik ödülü almış olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Başta Kırklareli Spor Antrenörlerimizden Fatih Bara’ya ve çalışmamızda bizden hiçbir desteğini esirgemeyen Kırklarelispor ailesine çok teşekkür ederiz. dedi. (Fatih Eser)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here