Sözleşmeli personel, eski ücretten çalışacak

10
* Kırklareli Belediye Meclisi, belediyede sözleşmeli olarak çalışan ve sözleşmelerinin yenilenerek ücretlerine zam isteyen personelin sözleşmesini yenilemeyerek eski sözleşmenin devamını kabul etti.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısını dün saat 14.00’da Kırklareli Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın başkanlığında gerçekleştirdi.
Toplantının ilk gündem maddesinde Destek Hizmetleri Müdürlüğü Bütçesi ile ilgili Plan Bütçe Komisyon Raporu’nun görüşülmesi yer aldı. Müdürlüğe personel, kırtasiye ve büro malzemesi için ödenek aktarılması oybirliği ile kabul edildi.
* Belediye Oteli 3 yıldıza çevireceklere kiralayacak
Daha sonra Belediye Oteli’nin kira süresinin belirlenmesi ile ilgili konunun görüşülmesine geçildi. Belediye Başkanı Cavit Çağlayan otelin en fazla 10 yıllığına kiralanması için yetkinin Belediye Başkanı ve Belediye Encümenine yetki verilmesini talep etti. Konu hakkında söz alan Meclis Üyeleri otelin pansiyon olup olmayacağı konusunda bilgi almak istedi. Başkan Çağlayan otelin pansiyon için uygun olmadığını belirterek, oteli kiralayacaklarını ve 3 yıldızlı otel işletmesi kurallarında işletilmesini sağlamak için ellerinden gelen çalışmayı yapacaklarını belirtti.
Konuşmaların ardından teklif oylamaya sunularak kiralama yetkisi oyçokluğu ile Belediye Başkanı ve Belediye Encümenine verildi.
* Parkmetre İhalesi 2011 yılında yapılacak
Gündemin bir diğer maddesinde ise Parkmetre Uygulaması’nda aylık ücret tespiti ile ilgili konunun görüşülmesi yer aldı. Başkan Çağlayan normal aylık ücretin 30 TL olarak belirlediğini, fakat dondurmacı, sucu, tüpçü gibi çok yere park etmesi gereken araçların olduğunu önceden düşünemediklerini belirterek bu araçlarında aylık 45 TL ile abone olmasının uygun olacağını söyledi. Başkan Çağlayan, Parkmetre Uygulaması İhalesi’nin teminatının yandığını hatırlatarak uygulamayı belediyenin yapacağını ve bir süre işlettikten sonra ihale edilirken konu hakkında bilgi sahibi olarak ihale edileceğini, yeni ihalenin ise 2011 yılında olacağını kaydetti.
Konuşmanın ardından teklif oylamaya sunuldu ve teklif oyçokluğu ile kabul edildi.
Daha sonra Vatandaşlar Tarafından Belediye Meclisine Yapılan Müracaatların görüşülmesine geçildi. Müracaat olmadığı için madde düşürüldü.
Gündemin bir diğer maddesinde yer alan Resmi Kurum ve Kuruluşlarca Belediye Meclisine Yapılan Müracaatların görüşülmesinde de müracaat olmadığı için madde gündemden düşürülürken, Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne ait konuları ise İmar Komisyonuna havale edildi.
* Belediye’nin sözleşmeli personeli geçen yılki ücretle çalışacak
Son olarak ise talep üzerine gündeme eklenen “Belediye Başkanlığı bünyesinde çalışan ve Belediye Başkanlığı ile sendika arasında imzalanan sözleşmeli personelin sözleşmelerinin yenilenmesi” maddesine geçildi. Belediye Başkanı Cavit Çağlayan konunun müfettiş tarafından incelendiğini, konu ile ilgili yargının başlayacağını, yargı sonuçlanana kadar personelin geçen yılki sözleşme üzerinden çalışmaya devam etmesinin uygun olacağını belirtti. Belediye Başkanı Cavit Çağlayan’ın görüşü oybirliği ile kabul edildi. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here