“Sözleşmeli öğretmenlerin mağduriyeti ne zaman giderilecek?”

6
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Sözleşmeli Öğretmenlerin sorunları ile ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na bir soru önergesi verdi.


HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Sözleşmeli Öğretmenlerin sorunları ile ilgili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na bir soru önergesi verdi. Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu tarafından cevaplandırılması istenen soru önergesinde şunlar kaydedildi:
“Milli Eğitim Bakanlığı Şubat atamalarının yapılmayacağını açıklamıştır. Milli Eğitim eski Bakanı Sayın Hüseyin ÇELİK ve mevcut bakan sözleşmeli (4B) öğretmenlerin kadroya geçirileceklerini söylemişlerdir.
Buna göre;
* İlk ve orta dereceli okullarda branşlara göre öğretmen açıkları ne kadardır?
* Bakanlığınız bünyesinde kaç kadrolu, kaç sözleşmeli (4B) ve kaç ücretli (4C) öğretmen görev yapmaktadır?
* Sözleşmeli (4B) öğretmenlerin kadroya geçirileceği sözü önceki Bakan döneminde verilmiş, Sayın Nimet Çubukçu’da bu konuda sözleşmeli öğretmenleri umutlandıracak açıklamalar yapmıştır. Sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmeleri ile ilgili çalışma yapılmakta mıdır? Sözleşmeli öğretmenlerin mağduriyetleri ne zaman giderilecektir?
* Ücretli Öğretmenlik yapanların ne kadarı eğitim fakülteleri mezunudur? Eğitim fakültesi mezunu olmayan ücretli öğretmenlerin mezun oldukları okullar ve sayıları ne kadardır?
* Haftada 25 saat derse giren aynı branşta bir kadrolu, bir sözleşmeli ve bir ücretli öğretmen aylık ücret farkları ne kadardır?” (s)

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here