Soylu; “10 Ağustos’ta tarih yazılacak”

27
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu 26 Temmuz 2014 Cumartesi günü Cumhurbaşkanlığı Seçimleri kapsamında Kırklareli’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu 26 Temmuz 2014 Cumartesi günü Cumhurbaşkanlığı Seçimleri kapsamında Kırklareli’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
İlk olarak Pehlivanköy Belediyesi ziyaret eden Soylu daha sonra Karahalil Belediyesi’ni ziyaret etti. Belediye ziyaretlerinden sonra Kırklareli’ye gelen Soylu burada AK Parti Kırklareli İl Teşkilatı’nın Temmuz Ayı İl Danışma Meclisi’ne katıldı. Birçok gündemin olduğu maddelerin görüşülmesinden sonra Süleyman Soylu Partililere bir konuşma yaptı.
10 Ağustos Tarihinin Recep Tayip Erdoğan’ın Çankaya Köşkü’ne çıkacağı tarihi olmayacağını söyleyen Soylu şunları kaydetti;
"10 Ağustos, kıymetli başbakanımız, bu millete hizmet etmenin aziz bir evladı olarak, bu millete hizmet etmeyi kendisinin en önemli amacı olarak gören sayın başbakanımızın, Sayın Erdoğan’ın Çankaya’ya çıkma tarihi değildir. 10 Ağustos Türkiye’de hep birlikte Karlofça’nın tasfiyesi olarak nitelendireceğimiz gerileme döneminin sonu olarak nitelendireceğimiz ve bu aziz milletin, bu büyük milletin, yeniden yükselme dönemiyle karşı karşıya kalacağı Karlofça’nın tasfiye olacağı, bir aziz milletin, bir büyük milletin başına gelen badirelerin artık sona ereceği, yepyeni bir tarihin başlangıcı olarak, bir miladı olarak, hep birlikte görmenin büyük şerefini ve büyük onurunu yaşayacağımız bir tarihtir. Sadece bizim partimize mensup olanlar veya oy verenler değil. Bu ülkede 12 yılda neler değişti. Eskide ne vardı bugün ne var. Herkes vicdanıyla bir baksın. Dün neler düşünüyorduk, bugün neler düşünüyoruz. Herkes vicdanıyla bir baksın. Geçmişe baksın ve geleceğe baksın. Bugün bir tarih yapılıyor. Bunu açık yüreklilikle söylemek istiyorum. Bütün milletimize hem de büyük milletimize önemli ölçüde bir şekilde anlatmaya ve haykırmaya çalışıyoruz. Bütün vatandaşlarımıza söylemeye çalışıyoruz, başınızı dik tutun. Hep beraber başımızı dik tutalım. 17 Aralık’ta ve 25 Aralık’ta çetelerin ortaya çıktığını ifade eden Soylu, düzenlenen operasyonların hayırlı olduğunu kaydetti.
1826’daki Yeniçeri ayaklanmasından örnekler vererek konuşmasını sürdüren Soylu, şunları kaydetti:
"2. Mahmut’un 1826’da yeniçeriyi tasfiyesi gibi, Vakayı Hayriye gibi… Bilmenizi isterim ki aynı olayı şimdi paralel yapının tasfiyesi, Vakayı Hayriye gibidir. Yeniçeriler 2. Mahmut döneminde, darbeyle beraber yönetimi almak istiyorlardı. Sarayı ele geçirmek istiyorlardı. Onlar yönetmek onlar idare etmek istiyorlardı. 2. Mahmut hepsini tasfiye etti. Tarihimiz bu olayı Vakayı Hayriye olarak, yani hayırlı bir olay olarak nitelendirmektedir. Bugün de görüyoruz, dönem dönem Türkiye’nin önüne çıktı. 1960’ta çeteler çıktı. Çeteler 1977’de, Taksim olaylarında, bir annenin iki evladının sağcı ve solcu olarak pusu kurmalarında devreye girdiler. Bu ülkenin her gün adım attığı o günlerde devreye girdiler. Bir çete daha ortaya girdi. 17 Aralık’ta ve 25 Aralık’ta. Kendilerini acındırmaya çalışıyorlar. İnsanların mahremlerine girerken vicdanlarınız neredeydi?"
AK Parti Kırklareli İl Teşkilatı’nın Temmuz Ayı İl Danışma Meclisi’nin sona ermesin ardından Adalet Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz aylarda bir cani tarafından öldürülen 10 yaşındaki Halil İbrahim Aktaş’ın evine ziyarette bulundu. Basına kapalı yapılan ziyaretin ardından Soylu, İftarını Kırklareli Halkı ile birlikte açtı. Kırklareli Valiliğin Ramazan Ayı boyunca Festival Alanı’nda verdiği iftar alanında orucunu açan Soylu, daha sonra Kırklareli’de ev ziyaretlerinden bulunduktan sonra Lüleburgaz’daki programa katılmaz üzere ilimizden ayrıldı. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.