“Sosyal Güvenlik Küçük yaşta aşılansın”

8
* 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenli Haftası münasebetiyle Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram ve beraberindekiler, Atatürk Anıtına Çelenk koyup, Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu’yu makamında ziyaret ettiler.

HABER MERKEZİ
10-16 Mayıs  tarihleri arasında kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası münasebetiyle Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram, Müdür Yardımcısı Yakup Tamer Çarkçı, Oğuz  Özdil, Süleyman Alay, Neşe Akçınar, Leyla Saygın ve kurum çalışanları tarafından 10 Mayıs 2010 Pazartesi günü saat 09.30’da Kırklareli Vilayet Meydanı Atatürk Anıtına Çelenk koydular. Çelenk törenin ardından Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu’yu makamında ziyaret ettiler.
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Bayram, kurum tarafından ilköğretim okulları öğrencileri arasında yapılan Kompozisyon ve Resim Yarışması hakkında bilgiler vererek yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“SGK olarak mütevazi şartlarda da olsa bir takım faaliyetler yapıyoruz. Zaten bu çalışmaları Sosyal Güvenlik haftasına endeksli değil, sürekli yapıyoruz. Bu anlamda özellikle sizinde teşrif edeceğiniz, Sosyal Güvenlik bilincini küçük yaşta olanlara aşılanması adına yararlı olacağını düşündüğümüz sigortalı çalışmanın önemi adlı Resim ve Kompozisyon her yıl olduğu gibi bu yılda düzenledik. İl bazında 1. olan eserler Ankara’ya gönderildi. Bizde burada hem resim hem de Kompozisyon Yarışması’nda, yarışmaya katılan öğrenciler, Okul Müdürleri ve alan öğretmenleri için bir ödül töreni tertip ettik. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kurduğumuz bizden de bir temsilcinin katılması ile protokol oluşturuldu. Yapılan çalışmalar değerlendirildi ve Ankara’ya gönderildi, onlarda uygun buldu” dedi.
Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Kırklareli SGK İl Müdürlüğü olarak, Vali Aydodu’ya plaket takdim etti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here