Sosyal Güvenlik Kırklareli İl Müdürlüğü bilgilendiriyor

5
* Sosyal Güvenlik Kırklareli İl Müdürlüğü tarafından Kamu Kurum ve kuruluşlarında 4/a ve 4/b statüsünde çalışanların tahakkuk işlemleri, aylık prim hizmet ve sigortalı giriş bildirgeleri ile sağlık işlemlerini yürütmekle görevli olan tahakkuk personeline yönelik başlattığı eğitim programları sürüyor.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından, merkez ilçe ve 7 ilçemizdeki Kamu Kurum ve kuruluşlarında 4/a ve 4/b statüsünde çalışanların tahakkuk işlemleri, aylık prim hizmet ve sigortalı giriş bildirgeleri ile sağlık işlemlerini yürütmekle görevli olan tahakkuk personelinin kurum ile olan işlemlerinde bir sorunla karşılaşmaması için, mevzuat ve uygulamalardaki son değişiklikleri içeren eğitim  programı başlatıldı.
Başlatılan bu program kapsamında Kırklareli Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı Şerafettin Fide, başkanlığında Şef Süleyman Özay, Şef Sibel Kasırga, Kontrol Memuru Oğuz Özdil ve Memur Beşir Uğurlu’da oluşturulan bir ekip tarafından 02 Haziran 2010 Çarşamba günü  saat 10.30’da Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Toplantı Salonu’nda bir eğitim semineri düzenlendi
Yapılan bu eğitimlere, merkez ilçede ve Kofçaz ilçemizde bulunan kamu kurumlarının görevli personeller katıldı. Kontrol Memuru Oğuz Özdil tarafından yapılan slaytlı mevzuat sunumun ardından soru cevap bölümüne geçildi. Bu bölümde uygulamada karşılaşılan sorunlar ile tereddüt edilen konularda gerekli paylaşımda bulunuldu. Ekipte yer alanlar kendilerine sorulan her soruya kanun, tebliğ ve genelgeler doğrultusunda cevaplar verdiler.
Düzenlenen eğitim programına katılanlar Sosyal Güvenlik Kırklareli İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen bu eğitim programının kendileri açısından çok yararlı olduğunu belirterek, kendileri ile yakından ilgilenen personele teşekkür ettiler. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here