“Sosyal Güvenlik Bilinci” aşılanıyor

4
* 11-17 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Sosyal Güvenlik Haftası” Kırklareli’de Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü tarafından da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
HABER MERKEZİ
Tüm ülkede “Sosyal Güvenlik Bilinci”nin oluşturulması amacıyla 11-17 Mayıs tarihleri arasında kutlanmakta olan “Sosyal Güvenlik Haftası” kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli İl Müdürlüğü tarafından da çeşitli etkinlikler düzenleniyor.
Bu etkinlikler kapsamında Kırklareli İl genelinde bulunan İlkokullar ziyaret edilerek, kurum yetkilileri tarafından 2., 3. ve 4. Sınıf öğrencilerine “Güven ile Sağlıklı Yaşam Diyabet ve Obezite” konusunda bilgiler aktarılarak çocukların konuyu daha iyi anlayabilmesi amacıyla çizgi roman şeklinde dergiler dağıtılıyor.
Bu etkinlik kapsamında 13 Mayıs 2015 Çarşamba günü Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Hamdi Helvacıoğlu İlkokulu’nu ziyaret eden SGK Kırklareli İl Müdürü Av. Tahsin Halcı, Denetmen Oğuz Özdil, Denetmen Mustafa Akcan, Şef Nalan Algün ile İcra Memuru Hakan Giray Bulut okulun 2., 3. ve 4. Sınıfı’nda okuyan toplam 510 öğrencilere konuyla ilgili bilgiler aktardılar.
 Okul Müdürü Enver Enden ile Okul Öğretmenlerinin de katıldığı programda bir konuşma yapan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli İl Müdürü Av. Tahsin Halcı; “Bilindiği üzere, Sosyal Güvenlik Sistemimiz 5502 Sayılı Yasayla yeniden yapılandırılarak SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı tek çatı altında toplanmıştır. Bu doğrultuda, Sosyal Güvenlik Hizmet Standartları yeniden belirlenerek, insan odaklı, güler yüzlü bir hizmet anlayışıyla, en kısa sürede eşit ve adil bir şekilde sunulması amaçlanmıştır. İnanıyoruz ki, kurumsal etkinliği artıracak olan böylesi bir reform, ayrım gözetmeksizin bütün vatandaşlarımıza eşit koşullarda hak ettikleri kapsam ve kalitede Sosyal Güvenlik sağlama imkanı tanıyacaktır. Bu amaçla Sosyal Güvenlik Kurumu’nu (SGK) paydaşlara tanıtmak, Sosyal Güvenlik Reformu’nu anlatmak, vatandaşlarımızı hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, toplumda “Sosyal Güvenlik Bilinci”nin oluşturulmasını sağlamak amacıyla 11-17 Mayıs tarihleri arasında Sosyal Güvenlik Haftası kutlanmaktadır” dedi.
İl Müdürü Halcı’nın konuşmasının ardından kurum yetkilileri tarafından öğrencilere “Güven ile Sağlıklı Yaşam Diyabet ve Obezite” konusunu içerin çizgi film izlettirildi. Bilgiler verildi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here