Sosyal Bilimler’den Kan Bağışı’na büyük ilgi

17
Kırklareli Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu öğrencileri 15 Aralık 2011 Perşembe günü saat 10.30’da Lüleburgaz Kan Toplam Merkezi tarafından Türk Kızılayı’na kan vermek için kuyruk oluşturdu.
HABER MERKEZİ
Lüleburgaz Kan Toplam Merkezi’nden Dr. Ahmet Sencer Erşen, Hemşireler Esra Rodop, Özge Özkan, Mehtap Duran ve Yardımcı Personel Özkan Ülker tarafından düzenlenen kampanyaya öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Okulun bir sınıfında düzenlenen kampanya çerçevesinde kan veren öğrencilerden bazıları kısa süreliğine baygınlık geçirdi. Bayılan öğrencileri sağlık ekipleri müdahale etti.
* “Kan vermek hayat kurtarır”
18-65 yaş arasındaki sağlıklı her bireyin yılda 4 kez kan verebileceğini belirten Dr. Ahmet Sencer Erşen;
“Kanın kaynağı insandır. Bunun üretiminin yapılamadığı için sağlıklı olan herkesin kan bağışı yapması, gerekli olan kanın karşılanmasında çok önemlidir. 18-65 yaş arası sağlıklı her birey yılda 4 kez kan verebilir. Kan vermek insan vücuduna hiçbir zarar vermemektedir. Verilen kan bir hayatı kurtardığı gibi insanın kendi hücrelerini yenilenmesini sağlaması bakımındanda vücut direnci artmaktadır. Tüm öğrencilerimize kampanyamıza gösterdikleri ilmgiden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
* “Türk Kızılayı’na destek veriyoruz”
Kan Bağışı Kampanyası’na katılan Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Kan Bağışı Kampanyaları çerçevesinde halka ve millet adına yapılan güzel hizmetler olduğunu söyledi.
Öğrencilere kanın önemini anlatarak bağış kampanyalarına destek vermeleri için teşvik ettiklerini ifade ederek; 
“Bu Türk Kızılayı tarafından halkımıza ve milletimize verilen güzel bir hizmettir. Bunu teşvik etmek amacıyla üniversitemizin bünyesindeki öğretim kurumlarının idarecileri öğrencilerimizi bunlara katılması için öncülük ediyorlar. Öğrencilerimizde yeterinde ilgi gösteriyorlar. Bizde bundan memnunuz.  Kızılay’da bunu karşılıyor” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here