“Son yılların en kaliteli balını hasat ettik”

9
* Pınarhisar Bal Üreticileri Birliği Başkanı Ali Osman Çalık bahar balı hasadına başladıklarını belirterek son yılların en kaliteli balını hasat ettiklerini söyledi.
HABER MERKEZİ
Yaklaşık 10 bin kovan arıya sahip 75 üyeli 170 No.lu Pınarhisar Bal Üreticileri Birliği Başkanı Ali Osman Çalık bahar balı hasadına başladıklarını belirterek;
“Kışın uzun sürmesi nedeniyle bilinçli bakım ve bilinçli üretim ile Pınarhisar ve Orman Köylerinde Karaçalı, Kekik, Ihlamur, Akasya ve bunun gibi doğada bulunan çiçeklerden elde edilen balları yeni hasat etmeye başladık. Hasat ettiğimiz ballar son yıllarda elde ettiğimiz en kaliteli bal oldu. Bahar sezonu balımızın kalitesinin ve rekoltesinin yüksek olması sezon sonu balının rekoltesinin ve kalitesinin daha yüksek olacağı umudunu oluşturdu” dedi.
Başkan Çalık ürettikleri balları toptan olarak büyük firmalarına sattıklarını, büyük firmaların kendi etiketleri altında perakende satış yaptığını belirterek birlik olarak kendilerinin de perakende satış yaptıklarını söyledi. (yş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here