Son müracaat 29 Temmuz’da

17
Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Kamu Görevlisi Olmayan Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru ve Acil Tıp Teknisyenlerinin Aile Sağlığı Elemanı Müracaatlarının başladığı bildirildi.
HABER MERKEZİ 
Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Kamu Görevlisi Olmayan Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru ve Acil Tıp Teknisyenlerinin Aile Sağlığı Elemanı Müracaatlarının başladığı belirtilerek şunlar kaydedildi:
“Aile Sağlığı Elemanı olarak istihdam edilmek üzere; kamu görevlisi olmayan Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru (Toplum Sağlığı), İlk ve Acil Yardım Teknisyeni ile Vekil Ebe-Hemşirelerden ekte ilan edilen Aile Hekimliği Birimleri’ne personel alınacaktır. 
Aile Sağlığı Elemanı olarak çalışmak isteyenlerin aşağıda yazılı belgeleri ve dilekçe ile birlikte 29 Temmuz 2011 Cuma gününe kadar Müdürlüğümüze şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Üçüncü şahıslar aracılığı ile ve postayla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 
* Söz konusu pozisyonlara başvuru için aranan şartlar: 
1- Türkiye’de mesleğini icra etmeye yetkili ve ortaöğretim veya yüksek öğretim kurumlarının Ebelik, Hemşirelik, Sağlık Memuru (Toplum Sağlığı), Acil Tıp Teknisyenliği Bölümleri’nden mezun olanlar başvurabilecektir. Vekil Ebe-Hemşire- Sağlık Memuru (Toplum Sağlığı) olarak çalışan kişiler de başvuru yapabilecektir. 
2- Başvuru için ilimizde ikâmet şartı aranmayacak, ülke genelinden başvuru alınacaktır. 
3- Başvuru tarihi itibariyle altı ay öncesine kadar kamu görevlisi olanlar (657 sayılı Kanun 4/A, 4/B, 4924 sayılı Kanun, 399 sayılı KHK, 5393 sayılı Kanunun 49 uncu maddesine göre çalışanlar v.b) başvuramayacaktır. 
* İstenen Belgeler:
1- Diploma (Sağlık Bakanlığı Tescilli Ve Noter Onaylı) 
2- Adli Sicil Kaydı 
3- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Nüfus Müdürlüklerinden Temin Edilecek) 
4- Fotoğraf (Dört Adet Vesikalık) 
5- Sağlık Raporu (Görevini Devamlı Yapmasına Engel Olabilecek Akıl Hastalığının Bulunmadığına İlişkin Sağlık Raporu) 
6- Aile Hekimi-Aile Sağlığı Elemanı Anlaşma Formu 
Müracaatta bulunanların belgeleri Müdürlüğümüzce incelenecek ve ASE (Aile Sağlığı Elemanı) olarak çalışma hakkı kazananlar ile göreve başlama takvimi Müdürlüğümüz web sitesinde (www.kirklareli.saglik.gov.tr) yayınlanacaktır.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here