Son icraatı “Tarımsal Yatırımcı Danışma Birimi” oluşturmak oldu

7
Kırklareli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden Manisa Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne atanan Hasan Çebi’nin son icraatı “Tarımsal Yatırımcı Danışma Birimi”ni oluşturmak oldu.
HABER MERKEZİ
 
Kırklareli’de görev yaptığı süre içerisinde tarımsal alanda yaptığı çalışmaları ile hitap ettiği kesimin takdirini kazanan Hasan Çebi, “Tarımsal Yatırımcı Danışma Birimi”ni faaliyete geçirdikten sonra 22 Haziran 2012 Cuma günü kurum ile ilişiğini keserek Kırklareli’den ayrıldı.
Hasan Çebi, Kırklareli’den ayrılmadan önce yeni kurulan birimle ilgili olarak gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Savaş Eskici’ye özel açıklamalarda bulunarak şunları kaydetti: 
“2004 yılında başlayan “Köy Bazlı Katılımcı Yatırım Projesi” ve 2006 yılında başlayan “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı” çerçevesinde tarımsal alanda faaliyet gösteren yatırımcılara ve üreticilere bilgilendirme çalışmaları yapılıyor. 
Birimde tarım sektöründeki; Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı, Tarımsal Desteklemeler, Primler, verilmen Krediler ve ajanslar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarını teşvik desteklemeleri hakkında bilgiler veriliyor. Yatırımcılara yol gösteriliyor. İlimize dışarıdan gelen yatırımcılar ile mevcut üreticilerde tek elden bilgilendirilmiş oluyor. Bu birimde görevlerine ilaveten; Ziraat Mühendisleri Ulaş Ay, Burak Akbayrak ile Ayfer Kayhan görev yapıyor.” (s)    

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here