Sokak hayvanları kısırlaştırılıyor

18
* Kırklareli Belediye Başkanlığı, Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından Kırklareli merkez ilçede bulunan sokak hayvanları kısırlaştırma çalışmasında 51 sokak hayvanı kısırlaştırıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı, Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Kırklareli Belediyesi Küçük Hayvan ve Rehabilitasyon Bakım Evi Veteriner Hekimi Ümit Kiracıoğlu, Veteriner Teknikeri- Asistanı Aliye Gözde Yıldırım ve barınak görevlileri tarafından 1 ay içinde 51 sokak hayvanı kısırlaştırılırken, 60 sokak hayvanının da tedavisi yapıldı.
Kırklareli Merkez İlçe’de bulunan tüm sokak hayvanlarını kısırlaştıracaklarını belirten Veteriner Hekim Ümit Kiracıoğlu şunları söyledi;
“Kırklareli merkez ilçede bulunan sokak hayvanlarını kısırlaştırarak çoğalmalarını önlemeye çalışıyoruz. Son 1 ay içinde sokakta yaşayan 51 kedi ve köpeği kısırlaştırdık. Yapılan kısırlaştırma operasyonlarında herhangi bir hayvan yaşamını kaybetmedi. Buda bizi sevindirdi. Kısırlaştırma operasyonları yanında barınağımıza gelen ve sokakta bulduğumuz 60 kadar yaralı, bakımsız hayvanı buraya alarak tedavisini ve aşılarını yaparak iyileştirdik. Barınağımızda bulunan hayvanlardan 10 tanesini sahiplendirerek yeni sahiplerine teslim ettik. Sahiplenen hayvanlarımızın gitmesine hem üzüldük hem sevindik. Barınağımıza her türlü yardımda bulunan Dr. Zeki Peközer’e ve Fatma Çarıkçı’ya desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum.”
Kırklareli Belediye Başkanlığı’na bağlı olan Küçük Hayvan ve Rehabilitasyon Bakım Evi’nden hayvan sahiplenmek tamamen ücretsiz olup, sahiplenilecek olan hayvanların aşıları yapılmış olarak sahiplendiriliyor. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here