“Sokak hayvanları için bir kap su sende koy”

16
* Kırklareli Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ardalı; “Sokak hayvanları için evinizin önüne bir kap su bulundurun” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Sokak Hayvanları Koruma Derneği tarafından Kırklareli’nin belirli noktalarına sokak hayvanları için  plastik kap içinde su koydular. 
Kırklareli Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı İlhan Ardalı, Dernek Başkan Yardımcısı Melek Başara, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri Neşe Özkol, Ayfer Akçil, Nahide Onhan ve Dernek Üyeleri Seval Çetintaş, Kadriye Kale ile birlikte 23 Haziran 2012 Cumartesi günü saat 15.00’da Kırklareli İstasyon Caddesi’nde su dolu kapları koymaya başladılar.
Kırklareli’nin hemen hemen her mahallesine su kaplarından koyacaklarını belirten Dernek Başkanı İlhan Ardalı şunları söyledi;
“2009 yılından beri yaz mevsimlerinde sokak hayvanları için Kırklareli’nin belirli yerlerine su dolu kaplar koyuyoruz.  Kırklareli’nin hemen hemen her mahallesine bu su dolu kaplardan koymayı düşünüyoruz, bunun içinde Mahalle Muhtarları ile görüşüp nerelerin uygun olduğunu öğrenip ona göre bu su kaplarını koyacağız. Geçen senelerden edindiğimiz kötü olaylarla bu sene inşallah karşılaşmayız. Geçen sene bazı vatandaşlar sokak hayvanları için koyduğumuz kapları çöp, sigara küllüğü zannederek bu kapların asıl amacı dışında kullanılmış sokak hayvanları da bu kaplardan su içememişti. Bu sene su kabı koyduğumuz çevrede bulunan vatandaşları bu kapların sokak hayvanları için su kabı olduğunu söyleyerek amacı dışında kullanılmasına izin verilmesini önlemelerini rica edeceğiz. Su kaplarında bulunan yapıştırmalar için Aydın Dereli’ye çok teşekkür ediyoruz” dedi. (ş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here