Sokak hayvanları bu yaz da susuz kalmayacak

8
Kırklareli Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı İlhan Ardalı ve Başkan Yardımcısı Melek Başara  sokak hayvanları için hazırlattıkları su kaplarını işyerlerine dağıttı.
HABER MERKEZİ  
Kırklareli Sokak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı İlhan Ardalı, hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde olduğunu ve sokak  hayvanlarının en fazla 48 saat susuz kaldığını ifade etti.
Dernek olarak buna bir çözüm ürettiklerini belirten Ardalı, dernek bütçesi ile plastik su kabı aldıklarını ve Kırklareli’de Veterinerlere, Çay  ocaklarına, Muhtarlara, Otogara, Hastane önü gibi yerlere imza karşılığı su kaplarını verdiklerini, suların bittiğinde doldurulması ve akşam olunca alınması konusunda  üzerinde kedi ve köpeğin su içerken resminin bulunduğu su kaplarını teslim ettiklerini belirtti.
Ardalı; “Biz dernek olarak sıcak günlerde sokak hayvanlarının susuzluktan telef olmaması için 40 adet su kabı yaptırdık. Amacımız duyarlı vatandaşlarımıza örnek teşkil etmektir. Bu kapları özellikle içerisinde su bulunan yerlere vereceğiz. Geçtiğimiz sene başlattığımız bu kampanyamıza tüm vatandaşlarımızın destek olmasını bekliyoruz” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here