Skorboard bu skora yetişemedi

11
Kırklarelispor 13 – 0 Pınarhisarspor
* Kırklareli Amatör Süper Ligi’nde Kırklarelispor ile Pınarhisarspor 21 Şubat 2010 Pazar günü saat 14.00’da Kırklareli Atatürk Sahası’nda karşı karşıya geldi.

HABER MERKEZİ
HAKEMLER: Oktay Erden, Muzaffer Cebel, Ufuk Solmaz
KIRKLARELİSPOR: Vahap, Gökmen, Emre (Devre arasında Hasan Hüseyin) , Tayfun, Hakan, Hasancan, Uğur, Göksel, Caner, Deniz (Devre arasında Nevzat) , Melih (61.dakika Aydıncan)
YEDEKLER: Kıvanç, Hasan Hüseyin, Serdar, Hakan, Berkay, Aydıncan, Muhammet
PINARHİSARSPOR: Caner, Serkan (44.Dakika Sedat ), Ünal, Orçun, Can, Tolga, Serhat, Erçin, Fatih, Nazmi (77. dakika Yasin) , Mert
YEDEKLER: Halem, Şafak, Yasin, Nevzat, Sedat, Eray, Okan
SARI KARTLAR: 34. dakika Serkan (Pınarhisarspor), 90. dakika Hasancan (Kırklarelispor)
HABER MERKEZİ
Takımlar tribünlere selamlarını vermeden önce 39 Gençlik İstiklal Marşını söyleterek, Kırklarelispor ile Pınarhisarspor maçı Oktay Erden’in çaldığı düdük ile maça Kırklarelispor başladı. Dakikalar 3’ü gösterirken miçi lakaplı Kırklarelispor’un 10 numaralı formasını giyen Deniz mükemmel bir gol atarak takımını 1-0 öne geçirdi. Maçın ilk golünü atan Kırklarelispor ataklarını sıklaştırarak 12. dakikada Tayfun’un sağ kanattan yaptığı ortaya iyi bir kava vuruşu yapan Caner kaleyi tutturamadı ve top dışarı çıktı. Ataklarına devam eden Kırklarelispor ceza sahası içinde kalenin sağ köşesine topu yerden gönderen Miçi’ye destek veren Caner topa usulca dokunarak ağlarla kavuşturdu ve skoru 2-0 yaptı. Havanın yağışlı olmasına aldırmayan Kırklarelispor’dan Melih’in sağ kanattan yaptığı ortaya mükemmel bir kafa vuruşu yapan Caner 15. dakikada durumu 3-0 yaptı. Maçın 18. dakikasında ceza sahası çaprazından kaleyi hedefine alan Melih, hedefini 12’den vurarak takımının 4. golünü attı. Havanın yağmurlu olmasıyla kayganlaşan sahaya bile aldırış etmeden gökten yağan yağmur’u gol yağmuruna çeviren Kırklarelispor 26. dakikada Deniz’in attığı gol ile 5-0’lık bir üstünlüğe ulaştı. Bu skor üzerine yılmayan Pınarhisarspor direnmeye çalıştı. Fakat 32. dakikada kaleciyle karşı karşıya kalan Emre takımının 6. golünü atarak skor’u 6-0 yaptı. Orta sahadan aldığı topla 3 kişiyi çalımlayarak kaleciyle karşı karşıya kalan Uğur, kalecinin üstünden muhteşem bir aşırtma golü atarak 38. dakikada 7-0’lık üstünlüğüne devam etti. Artık golleri neredeyse 2’şer dakikalık farklarla atan Kırklarelispor 40. dakikada yeni transfer olan Hakan Güvençer bu maçta da ben buradayım dercesine orta sahanın yakınlarında sağ çaprazdan topa vurdu. Topu adeta bir füzeye çevirerek ağlara gönderen Güvençer 8-0’lık skora imza atmış oldu. Hemen ardından Emre’nin verdiği ara pasını değerlendiren Uğur durumu 9-0 yaptı. İlk yarıyı 9-0’lık skorla kapatan Kırklarelispor sevincini 39 gençlikle paylaştı.
* Skorboard “9”dan sonrasını yazamadı
Maçın 2. yarısı başlar başlamaz ataklarına devam eden Kırklarelispor 49. dakikada Uğur’un bulduğu gol ile skor’u 10-0 yaptı. Skorboard’ın ise “9”dan sonrasını yazamadığı dikkatleri çekti. Mükemmel bir futbol gösterisi sunan Kırklarelispor 58. dakikada 11. golünü buldu. 64. dakikada Caner’in topu direkten döndü ve kaleciye çarparak kornere çıktı. Köşe vuruşunu kullanan Hakan’ın topunu uzaklaştıran Pınarhisarspor’dan Tolga oldu. 70. dakikada Hasan Hüseyin’in kaleciyle karşı karşıya kaldı ve kalecinin yanından topu ağlara göndererek 12. golü atmış oldu. Aydıncan’ın orta sahadan aldığı topu ceza sahası yakınlarında Hasan Hüseyin’e pas vererek 85. dakikada maçın 13. ve son gölünü atmış oldu. Kırklareli Amatör Süper Ligde 13-0’lık bir skorla biten ilk maç, Kırklarelispor ile Pınarhisarspor maçı oldu. Şampiyonluğa bir adım daha yaklaşan Kırklarelispor ligde namaglup ilerlemeye devam ediyor.
* 39 Gençlik 90 dakika hiç susmadı
Kırklarelispor’un vazgeçilmez taraftarı olan 39 Gençlik, deplasmanda olduğu gibi kendi evinde de yalnız bırakmadı. Maç başlamadan, tezahüratlara başlayan 39 gençlik 90 dakika boyunca hiç susmadan, tezahüratlarını kesmeden takımına destek verdi. Her gol olduğu zaman bir sonraki gol için istekte bulunan 39 gençlik, hiçbir zaman boş dönmedi. Karşıki tribünle “Yeşil-Beyaz” tezahüratları yaparak sahayı ve sahanın bulunduğu İstasyon Caddesini inlettiler. Havanın yağmurlu olmasına aldırış etmeyen Kırklarelispor taraftarları tribünleri doldurdu. Takımından desteklerini esirgemeyen 39 gençlik Kırklarelispor’dan maç bitimi bir istekte bulunarak namaglup lige devam etmesinin ve atılan 13 golün şerefine önce Kırklarelispor’u sonra Başkanı ve Yönetimi 39 gençlik tribünün karşısına gelmesini istedi ve “Yeşil-Beyaz Şampiyon Kırklar” tezahüratını karşılıklı yaparak bu sevinci paylaştılar. (ue)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here