“SİYASETE KADIN ELİ”

37
* Kırklareli CHP’deki İLK Kadın Milletvekili Aday Adayı Gülay Tülüş, Yeşilyurt Gazetesi’ni ziyaret etti. Tülüş; “Siyasette asli unsur olan; özü sözü bir insan olmak ilkesini kendime yol haritası olarak belirledim” dedi.
ŞENOL GONCAGÜL
Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Milletvekili Aday Adayları yavaş yavaş netleşmeye başlıyor. İlk Kadın Aday Adayı olarak çalışmalarına başlayan Gülay Tülüş, Yeşilyurt Gazetesi’ne misafir oldu. Tülüş, Yeşilyurt Gazetesi genel yayın yönetmeni Şenol Goncagül’ün sorularını yanıtladı.
* “CHP’de birçok kademede görev aldım”
CHP’de 20 yıllık bir geçmişinin bulunduğunu belirten Gülay Tülüş; “CHP’nin her kademesinde görev aldım. 8 yıl İl Kadın Kolu Başkanlığı, 2 Dönem Ana Kademe İl Başkan Yardımcılığı, Belediye Meclisi Üyeliği, (2009-2014) Siyasi Belediye Başkan Yardımcılığı yaptım. Halen de, CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı MYK Üyesi ve Marmara Bölge Sorumlusuyum” dedi.
* “Siyaset bir yaşam biçimidir”
Siyaset ile ilgili düşüncelerini de sorduğumuz Gülay Tülüş; “Uzun yıllar CHP içerisinde yer aldım. CHP’de kadın siyaseti içerisinde çalışmayı ve yer edinmeyi ilke edinmiş biriyim. Siyaseti yaşam biçimi, hayata karşı duruş ve hatta AKP’ye karşı net bir karşı duruş olarak algılıyorum. Hayatımın tüm evrelerinde asli unsur olan siyasette de sözde değil özde, temsiliyet noktasında mecliste yer almak ve ezilen, haksızlığa uğrayanların sözcüsü olmak için eşit temsil, eşit katılım zihniyeti çerçevesinde aday adayıyım” dedi.
* “Nefrete karşı sevgi”
Tülüş; “Türkiye’de nefreti örgütleyenlere karşı sevgiyi örgütlemeliyiz. Hayatın tüm acısını, yoksulluğun bütün faturasını, siyasetin acımasız bedelini kadınlar öder. En büyük kaygıyı, kuşkuyu kadınlar taşır. Kadın olarak, mücadele azmimizi güçlendirmemiz, vazgeçmememiz gerektiğine inanıyorum. Ülkemizin aydınlık geleceği için Cumhuriyet Halk Partisi limanında buluşmalıyız” dedi.
* “Hayırlısı olsun”
Yeşilyurt Gazetesi’nin el değiştirmesi ile ilgili olarak yeni yönetimi kutlayan ve başarılar dileyen Gülay Tülüş; “Kısa bir zamanda bölge basınına önemli bir renk ve soluk katacağınıza inanıyor ve başarılar diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here