Siyaset’e “DENGE” geliyor

14
* Liberal Demokrat Parti (LDP) Kırklareli 1. Sıra Milletvekili Adayı Gül Denge, Yeşilyurt Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. Denge; “Artık günümüzde alışkanlıklarımızı ve yanılgılarımızı bir yana bırakacak ve LDP’yi iş başına getireceğiz. Sorunları da çözümlerini de biliyoruz. Sizlerden yetki istiyoruz” dedi.
Yeşilyurt Gazetesi
Özel Haber
LDP Genel Başkanı Cem Toker ile birlikte Yeşilyurt Gazetesi’ni ziyaret eden, LDP Kırklareli 1. Sıra Milletvekili Adayı Gül Denge, siyaset kulislerine bomba gibi düşecek önemli açıklamalarda bulundu.
İşte o açıklamalar;
* “Bağımsız ve Adil Yargılama tüm insanların hakkıdır”
“Bağımsız ve Adil Yargıyı yeniden inşa edecek. Adalet ekmektir. Adalet mülkün, yani devletin temelidir. Kimseden emir almayan, sadece evrenselhukuku uygulayan yargı adaletin temelidir. Adalet olmayan ülkede keyfi yönetim vardır. Keyfiyetle yönetilen ülkede kimse yatırım yapmaz. Para o ülkeden kaçar. İnsanlar fakirliğe, sefalete belki katlanabilirler ama adaletsizliğe asla.
* “YÖK kalkacak. Özgür Üniversite, Bilimsel Eğitim gelecek”
Öğrencilerin ve ailelerinin sınav stresine son verecek. Yazboz tahtasına döndürülen eğitim sistemi, siyasetçilerin elinden kurtarılıp, eğitim profesyonellerine devredilecektir. Her üniversite kendi sınav sistemini, öğrenci kabul kriterlerini kendisi belirleyecek, rektörünü, yönetimini kendisi seçecektir. Üniversiteler arası akademik, sportif rekabet arttırılarak kalite yükseltilecektir. Darbe ürünü YÖK kaldırılacaktır.
* “esnafımız vergi vermeyecek. Büyüyecek zenginleşecek”
5 kişiye kadar eleman çalıştıran tüm işletmeleri vergiden muaf tutacak. Esnaf ülke ekonomisinin lokomotifidir. Ülkeyi devlet yatırımı değil, hür teşebbüsün akıllıca yatırımı kalkındırır. 3-5 kuruş sermayesini tasarrufunu riske atarak bir iş yeri açan bu insanlar, devlete yük olmadıkları gibi, çalıştırdıkları insanlara da kazanç olanakları sağlarlar. Devlet memuru bu insanların önünde el pençe divan durmalı, her türlü kolaylığı göstermelidir. LDP, 5 kişiye kadar eleman çalıştıran esnafımızdan vergi almayacak, defter tutma, muhasebe şartını kaldıracaktır.
* “Sen devletten daha önemlisin” 
Vatandaş devletten önemlidir. Devlet vatandaşı için vardır. Vatandaş siyasileri devleti yönetmeleri için seçer alın terinden vergi verir, maaş verir. Esas olan vatandaştır. Ast olan devlettir. Bu nedenle biz, “Önce Sen!” diyoruz. LDP İktidarı’nda devlet arz edecek, vatandaş rica edecektir. LDP bir siyasi parti olarak devleti yönetmeye taliptir, vatandaşların kalbini, yani inançlarını veya beynini, yani düşüncelerini değil.
* “Gelin, ülkemizin kaderini ve bu kötü gidişin rotasını tersine çevirelim”
Oy kullanan seçmenimizde hala eski alışkanlıklara göre siyasi tercihlerini belirleme anlayışı hakim. Biz diyoruz ki; mevcut partiler arasında denenmemiş tek siyasi parti LDP. Eski alışkanlıklarınız size çözümü getiremedi. Öyleyse, aynı alışkanlıkları sürdürmenin ne yararı var? Gelin, bu seçimde LDP’ye yetki verin. Kırklareli halkının da, LDP’nin parti programını beğenerek, kabul edeceğini ve destekleyeceğini umut ediyorum. Gelin, ülkemizin kaderini ve bu kötü gidişin rotasını tersine çevirelim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here