“Siyaset için değil, hizmet için adayım”

13
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut; “Eleştirmek için değil geliştirmek için, çatışmak için değil çalışmak için, siyaset için değil hizmet için aday oldum” dedi.
MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut Gazetemizi ziyaret etti
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut, MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan ve MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner gazetemize ziyarette bulundular.
MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Bulut, MHP Kırklareli İl Başkanı Savaşan ve Merkez İlçe Başkanı Yamaner’i Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt, Genel Koordinatörümüz Hacer Gökkaya ve gazetemiz yazarlarından Faruk Ceylan karşıladı.
MHP Kırklareli Belediye Başkan Aday Adayı Derya Bulut, diğer partilerin aday adaylık süreci yaşadıklarını, adaylıkları belli olana kadar zamanın iyice daralacağını belirterek, kendilerinin seçim startını verdiklerini ve rakiplerinden avantajlı olduklarını söyledi.
Bunun üzerine Gazetemiz Genel Koordinatörü Hacer Gökkaya, MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut’a erken aday olmanın handikaplarının olup olmayacağını sorması üzerine Bulut; “Bu güne kadar attığınız adımlarla ilgili şüpheleriniz varsa, didik didik edilirsiniz, önlerinde zaman olduğu için kirli çamaşırlarınız ortaya çıkarılır diye bir kaygınız olur ve evet o zaman erken aday olmak handikap olur. Bizim çok Şükür ki böyle kaygılarımız, Allah’ın izniyle korkularımız da yok. İstedikleri kadar didiklesinler” dedi.
Gazetemiz Yazarı Faruk Ceylan, Derya Bulut’a, MHP adayı olarak Kamuoyunda çok farklı bir profilinin olduğunu, özellikle gençlerden oluşan büyük bir kitlenin kendisini çok sevdiğini ve desteklediklerini tespit ettiklerini belirterek, orta yaş grubunda durumunun ne olduğunu sordu. 
MHP Adayı Derya Bulut bu soruya şöyle cevap verdi; “Tespitiniz doğru, Eğitimci olmamızın avantajı var.  Gençlerin büyük desteğini alıyor ve seviliyorum. Ama ben onların aileleri tarafından da seviliyorum. Kendinizi doğru anlatabilir ve bu sevgiyi elde ederseniz aileleri tarafından da aynı desteği görürüsünüz. Mesleğimiz icabı gençlerle çok fazla bir aradayım. Ancak aileleri ile de çok fazla bir araya gelen bir ekibiz. Bu, bu gün olan bir şey değil. Uzun yılların birikimi. Gerçekten gençler bizim büyük kozumuz. Niçin büyük kozumuz, çünkü bizi Hem ailelerine, hem çevrelerine doğru kanalize edebilecek, anlatabilecek kitle gençler.”
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt, MHP Kırklareli Belediye Başkan Adayı Derya Bulut’a bir soru yönelterek; “Neden MHP? Neden Belediye Başkanlığı?” dedi.
Derya Bulut bu soruya da şöyle cevap verdi; “Neden MHP?  Ben Belediye Başka Adaylığı kararını 4 yıl önce verdim. O günden bu güne de çalışmalarımı sürdürüyorum. Yetkili büyüklerimle tek tek görüştüm. Ben bu özgüveni gösterirken, onlarda bu özgüvene sahip çıktılar. Özgüvene sahip çıkmak daha büyük bir marifet. Dilerim diğer partilerde aynı özgüveni gösterirler. Ben her zaman önce İl Başkanım Şaban Savaşan’a ve Merkez İlçe Başkanım Kürşad Yamaner’e, Genel Merkez yöneticilerime teşekkür etmekteyim. MHP şu an itibariyle 3 İl de kesin adayını açıkladı. Bunlardan biri de benim. 
Neden Belediye?  Artık Kırklareli için bir değişim zamanı geldi. Bu hem partisel bazlı bir değişim, hem de yaş itibariyle bir değişim. Yeter artık gençlerin önü açılsın. Ben şu an 32 yaşındayım. Bundan 7 yıl önce 4 arkadaş yola çıktık. Bir Dershane kurduk. Bu gün 2 Dershanemiz ve bir Kolejimiz var. Çalışınca, risk alınca, Cenab-ı Allah’ta yardım edince gençler de güzel şeyler yapabiliyor. Ekibimle birlikte siyaset için değil, doğup büyüdüğümüz topraklara, kalıcı ve bu güne kadar yapılamamış şeyleri yapmak, hizmette siyasetin önüne geçmek için Belediye.
Ben ziyaretlerime, Sayın Valimizden başladım, Belediye Başkanımızı ziyaret ettim. Ziyaretlerim de devam edecek. Herkesin fikrini, desteğini almak istiyorum. İnanıyorum ki ben Belediye Başkanlığını kazandığımda rakiplerim bile üzülmeyecek.  Bir ya da birbuçuk ay sonra projelerimizi açıklamaya başladığımızda, Kırklareli’li hemşerilerimin ikna olarak, bizleri o makama getireceğinden zerre miktarı şüphem yok. Samimi olduğunuzda ve Siyaseti değil hizmeti yapacağınızı doğru bir şekilde anlattığınız da meselenin çözüm bulacağına inanıyorum” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here