Sivil Toplum Kuruluşları; “Trakya için omuz omuza”

15
* Trakya’da doğa için çalışan sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek hep birlikte neler yapabileceklerini tartıştılar.
* Trakya’da doğa için çalışan sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek hep birlikte neler yapabileceklerini tartıştılar.
HABER MERKEZİ
Trakya’nın ve İstanbul’un yaşama savunucuları Lüleburgaz’da Petrol İş Sendikası Toplantı Salonu’nda bir toplantı yaptı. İlk kez birçok Sivil Toplum Kuruluşu’nun katıldığı toplantıda Trakya ve Marmara için hep birlikte neler yapılabileceği tartışıldı. 
Kırklareli Baro temsilcisi Emrah Arslan’ın Başkanlık yaptığı toplantıda bütün katılımcılar söz alarak birlikte omuz omuza nasıl mücadele verebilecekleri konusunda fikirlerini beyan ettiler. Verilen bütün fikirler tek tek not alınarak üzerinde tartışıldı. Bir savunma ağına sahip olunmadığı, kulaktan dolma bilgilerle birbirlerine destek çıkıldığı ancak bundan sonra tüm Marmara’yı kapsayan bir savunma ağı örgütleme çalışmalarına başlayıp, bu tür toplantılarda daha fazla bir araya gelerek birlikte mücadele etme kararı alındı. 
Toplantıya Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul ve Edirne’den katılan yaşam savunucuları arasında Doğal Yaşamı Koruma Vakfı (DAYKO) Temsilcileri ve Gönüllüleri, Kuzey Ormanları Sözcüleri, Saray Doğayı Koruma Derneği Temsilcileri, İğneada Doğa Elçileri Temsilcileri, Tema Vakfı Temsilcileri, İl Genel Meclis Üyesi Gürcan Kırım, İl Genel Meclis Üyesi Yeşim Girgin, Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, Kırklareli Baro Temsilcisi, Tekirdağ Baro Temsilcisi ve bir çok yaşam savunucusu katıldı. (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here