Sinem Yalap Türkiye 3’ncüsü oldu

21
12-17 Mayıs 2015 tarihlerinde Marmaris’te düzenlenen “Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası”nda 76 İl ve 1950 sporcunun katılım gösterdi. Şampiyona birbirinden zorlu müsabakalara sahne oldu.
HABER MERKEZİ
12-17 Mayıs 2015 tarihlerinde Marmaris’te düzenlenen “Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası”nda 76 İl ve 1950 sporcunun katılım gösterdi. Şampiyona birbirinden zorlu müsabakalara sahne oldu.
Kırklareli’yi temsilen Ergin Spor Kulübü sporcularının da katıldığı şampiyona da başarılı sporcu Sinem Yalap Türkiye Üçüncüsü olarak ilimize madalya ile döndü. Sinem ilk Tur’da rakibini 14-0, 2.turda 15-3, 3. Tur’da rakibini 4-2, 4. Tur’da rakibini 18-1, Çeyrek Finalde rakibini 6-5 yenerek Yarı Final’e çıkan sporcumuz Konya’lı rakibine 11-9 mağlup olarak kürsüde 3. olarak yer aldı.
Kulüp Başkanı Gökhan Yeşil yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“2013 Minikler Türkiye 3.sü, 2014 Minikler Türkiye Şampiyonu olan Sporcumuz bu başarısını 2015 Yılı’na da taşıdı ve Yıldızlar Türkiye 3.sü olarak bizleri gururlandırdı. Sporcumuz Sinem Yalap Haziran Ayı içerisinde yapılacak olan Milli Takım Seçmeleri’ne katılma hakkı elde etti. 2015 Yılı’na çok iyi hazırlanan ve hedeflerine ulaşan sporcumuz bu sene düzenlenecek Avrupa ve Dünya Şampiyonası’na katılabilmek adına Mili Takım Seçmeleri’nde zirvede yer alabilmek için ter dökecek. Şampiyona’ya katılan sporcularımızın göstermiş oldukları mücadele ve hırsı bu sene ve önümüzdeki sene madalya ile taçlandıracaklarına olan inancımız tam, başarı uzun soluklu çalışarak kazanılır bizde çalışmalarımıza ara vermeden yeni hedefler belirleyerek devam ediyoruz. Sporcularımız bu başarıları kazanırken, bizler onları bu sürece hazırlarken yaşadığımız sıkıntıları çözmemizde bizlere yardımcı olan değerli sporcu velilerimize, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Taner Özgüven’e teşekkür ediyoruz. Hepimiz geleceğimiz olan çocuklarımızın başarılı olabilmesi için çalışıyoruz. Yeni hedefler doğrultusunda gece- gündüz çalışarak onları hazırlıyoruz.  Başarıda pay sahibi olan şampiyonalara katılırken Maddi ve Manevi sporcularımızın yanında olan desteklerini esirgemeyen Kırklareli Belediye Başkanlığımıza ve kamu kurum ve kuruluşlarımıza da teşekkür ediyorum.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here