‘Sınav günleri hassasiyet gösterin’

7
Edirne’nin Uzunköprü Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada
yapılacak olan sınavlar öncesi gecede açık alanda düğün ve benzeri
etkinliklerde hassasiyet gösterilmesi ve sınav sırasında sınav yerleri
yakınlarında gereksiz korna çalınmaması, anons, duyuru yapılmaması
gerektiği belirtilerek şunlar kaydedildi:

HABER MERKEZİ

“Ses günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmakla birlikte istenmeyen rahatsız edici sesler gürültü olarak tanımlanmakta ve insan üzerinde geçici veya sürekli işitme bozuklukları gibi fiziksel etkiler, kan basıncının artması, dolaşım bozuklukları, solunumda hızlanma, kalp atışlarında yavaşlama, ani refleks gibi fizyolojik etkiler, davranış bozukluğu, hareketlerin yavaşlaması gibi performans etkileri göstermektedir.
Bu çerçevede geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz için çok önemli olan Seviye Belirleme ve Üniversite Seçme Sınavları’nın yaklaştığı şu günlerde özellikle sınava hazırlanan çocuklarımızın sınav öncesi uyku bölünmesi yaşamaması, sınavda dikkatlerini dağıtabilecek ve konsantrasyonlarını azaltacak durumların oluşmaması için sınav öncesi gecede açık alanda düğün ve benzeri etkinliklerde hassasiyet gösterilmesi ve sınav sırasında sınav yerleri yakınlarında gereksiz korna çalınmaması, anons, duyuru yapılmaması gerekmektedir.
* 2011 Sınav Tarihleri
İlköğretim için; 5, 6, 9, 10 ve 11. sınıflar PYBS 30 Nisan 2011 (Cumartesi) 7. sınıflar PYBS 5 Haziran 2011 (Pazar) 8. sınıflar SBS ve PYBS 4 Haziran 2011 (Cumartesi) Ortaöğretim için; 12. sınıflar Lisans Yerleştirme Sınavları 18-19-25-26 Haziran 2011 (Cumartesi-Pazar) (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here